Чудотворна ікона Божої Матері «Бежівська»

Однією з самих древніх святинь Житомирської єпархії являється ікона Божої Матері "Бежівська".

Зображення відноситься до типу поясної Одигітрії з Младенцем Христом. Ікона писана на темному фоні, її ширина 71,12 см., а висота – 88,92 см. Святкування – у 10-ту п'ятницю після Пасхи.

Нажаль не зберігся детальний опис благодатної допомоги, яку отримували від чудотворного образу, так як в XVII – XVIII століттях, Житомирські землі, були під гнітом католиків та уніатів.

Чудотворна ікона Божої Матері «Подільська»

Чудотворна  ікона  Божої Матері  «Подільська»
загрузить акафист *.pdf, *.doc
У Свято-Успенському архієрейському соборі міста Житомира знаходиться чудотворний образ Подільської Божої Матері. Писана ікона на дошці, з темним фоном, розмірами у висоту 1 метр 6 сантиметрів та в ширину 72,2 сантиметрів.

Чудотворна ікона Божої Матері «Пряжівська»

Чудотворная  икона Божией Матери «Пряжевская»
Ікона Божої Матері "Пряжівська" – цей чудотворний образ, в древності, знаходився в церкві села Пряживо, розташованого недалеко від міста Житомира.

Час з'явлення чудотворної ікони Божої Матері із села Пряживо відноситься до XVIII століття. Писемних свідчень про знахідку ікони не збереглось, но про її древність говорять записи в церковних книгах села Пряживо. Відсутність документів пояснюється тим, що до 18 жовтня 1794 року храм належав уніатам.

Чудотворна ікона Божої Матері «Тригірська»

Чудотворна  ікона Божої Матері «Тригірська»
загрузить акафист *.pdf, *.doc
Ще в давні часи на скелистому березі річки Тетерів заснувався «пустинножительний монастир». В XVII столітті число братії збільшилось, монастир став Свято-Троїцькою обителлю. Нажаль, але церковне передання змовчує

Чудотворна ікона Божої Матері "Утамуй мої печалі"

Шанований образ Пресвятої Богородиці "Утамуй мої печалі" був перенесений в поліський край у 1903 році ченцями зі Святої Гори Афон, при архієпископові Волинському та Житомирському Антонії (Храповицькому). При перенесенні святиня явила себе багаточисельними чудесами. Чудотворний образ помістили в Городницькому, в ім'я Георгія Побідоносця чоловічому монастирі. У роки гонінь на віру безбожники перенесли ікону в місце з нечистотами. Проте в 1944 році святиня знову зайняла своє місце в Свято-Георгіївському храмі смт. Городниця.

Чудотворна ікона Божої Матері «Колодіївська»

З давніх пір почитали православні Житомирщини Колодіївськую ікону Божої Матері. Своє найменування шанований образ отримав від назви місцевості, де Пресвята Владичиця зримо явила Свою милість до роду людського. Колись на місці явища ікони шумів дрімучий ліс. Цей ліс і дав згідно з переданням назву селу Колодіївка, бо слово «колодіївка» походить від слова «колода» (згідно з сучасним адміністративно-територіальним діленням село Колодієвка знаходиться в Червоноармійському районі Житомирської області).