Проповеди и послания

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2024

Воскресіння Христове – це найвеличніше торжество Церкви Христової та найбільше свідчення про Божество Іісуса Христа. Пасха Христова є утвердженням нашої віри, основою надії і торжеством любові. Віра у воскресіння Господа Іісуса є тим наріжним каменем, тим непохитним стовпом, на якому ґрунтується християнство.

Різдвяне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2024 р.

Сьогодні, як і віфлеємські пастухи дві тисячі років тому, ми з радістю повторюємо слова тріумфуючого ангельського благовістя. Ці дивні слова огортають наше серце невимовною радістю і сповнюють щирою вдячністю Творцеві. Сам Господь, який створив увесь світ і все, що є в ньому видиме і невидиме, сходить до нас і народжується у світ простою людиною. Здійснилося пророцтво царя Давида, що Духом Святим сповістив: “милість і істина зустрінуться, правда і світ поцілуються; істина засяє від землі, і правда з небес з'явиться” (Пс. 84:11-12).

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2023 р.

Зустрівши Воскресіння Христове, ми святкуємо спасіння всього людства від влади диявола, звільнення від гріха, прокляття і смерті. Торжеством із торжеств називає Церква цей святий день устами одного із вселенських вчителів святителя Григорія Богослова. В цьому ж полягає глибокий духовний зміст, бо «настільки Великдень перевершує всі урочистості, не тільки людські та земні, але навіть Христові і для Христа скоєні, наскільки сонце перевершує зірки» (Слово 45. На Святий Великдень). У славному Воскресінні Господа Ісуса, яке стало найважливішою подією в історії спасіння людського роду, полягає весь сенс і глибинна суть нашої віри.

Різдвяне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2023р.

Різдвяне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Житомирської єпархії Української Православної Церкви

Не бійтеся, бо я звіщаю вам
велику радість,
що буде радістю всього народу:
сьогодні народився вам у місті
Давидовім
Спаситель — Христос Господь

(Лк 2, 10–11)

Христос Рождається!

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА НИКОДИМА 2022р.

Такими радісними словами ми сьогодні знову звертаємось один до одного. Пасхальна радість наповнює наші серця, адже Христове Воскресіння — це основа життя. Пасха являє нам велич подвигу Спасителя, який звільнив нас від смерті й розірвав кайдани гріха. Більше того, кожна хвилина життя істинного християнина має бути сповнена радості Христового Воскресіння.

Різдвяне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2022

Сьогодні вся повнота Православної Церкви з радістю святкує одну з найважливіших подій в історії людства – Різдво Господа та Спасителя нашого Ісуса Христа.
Протягом двох тисяч років християни всього світу з величезною радістю прославляють цю величну подію, яка стала переломною в історії людства. Сучасне літочислення, що бере свій початок від Різдва і є літочисленням християнської ери, саме собою свідчить про виняткове значення пришестя Христа Спасителя.

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2021

Возлюблені у Господі всечестні отці, дорогі брати та сестри!

Від щирого серця вітаю всіх Вас зі святом свят і торжеством із торжеств – Пасхою, світлим Христовим Воскресінням.

У пасхальну ніч, осяяну світлом Воскресіння Христового, за Божественною літургією ми чуємо слова прологу Євангелія від апостола Іоанна Богослова.

«Спочатку було Слово, і Слово було у Бога, і Слово було Бог». Чому Євангеліст називає Бога-Сина, Єдиносущного Отцю, «Словом»? Будь яка думка та ідея, породжена в глибині розуму, знаходить свою закінчену форму тоді, коли вбирається в слово. Будучи вираженою в слові, вона досягає свого втілення в реальності. Святитель Василій Великий говорить, що Бог-Отець, перш ніж існувало щось з видимого нині, заклав в розумі й привів у буття неіснуюче, задумав, яким має бути світ і створив матерію, відповідну формі світу.

Різдвяне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2021

Свята Різдвяна ніч щороку являється для нас вічним і живим повторенням тієї ночі, коли Ангели у присутності пастухів співали: "Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління" (Лк.2:14). Що за дивні слова оспівували небесні сили? Який мир зійшов на землю, що за благовоління, яке наступило в людях?

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2020

З великою радістю в серці звертаюсь до всіх Вас словами живого благовістя: Христос Воскрес!

Великі та наповнені любов’ю ці слова, бо сповіщають нині кожному віруючому християнину про подію, яка ще досі не є осяжною для нашого розуму, подію, що дає можливість людині схаменутися від гріха і відчути присутність Воскреслого Переможця смерті зовсім поруч.

Різдвяне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2020!

Знову і знову, по милості Божій, ми святкуємо Різдво Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа, знову відкривається перед нами "Велика благочестя тайна - Бог явився у плоті!" (1 Тим 3. 16).

Сторінки