Архієрей

Високопреосвященніший Никодим архієписоп Житомирський і Новоград-Волинський

Дата народження: 26 лютого 1972 р.
Дата хіротонії: 4 червня 2007 р.
Дата постригу: 2 березня 2002 р.
Тезоіменитство: у неділю святих жінок-мироносиць.
На кафедрі: з 14 червня 2011 р.
Країна: Україна.

Біографія:

Народився 26 лютого 1972 р. у с. Залісся Чорнобильського району Київської області. У 1980 р. сім'я переїхала на постійне місце проживання в м. Чорнобиль. У 1986 році, після аварії на ЧАЕС, евакуйований у м. Кривий ріг.

У 1987 р. поступив у Криворізьке музичне училище, яке закінчив в 1991 р. (спеціальність «вчитель музики і співу»).

У 1991-1993 рр. служба в армії.

З 1995 р. ніс послух у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі, з липня 1996 р. — у архієпископа Володимир-Волинського і Ковельського Симеона (Шостацького).

Рукоположений в сан диякона 14 грудня 1996 р. єпископом Симеоном в Києво-Печерській лаврі в храмі на честь Всіх преподобних Києво-Печерських.

25 грудня 1996 р. призначений штатним дияконом Свято-Успенського кафедрального собору м. Володимира-Волинського.

10 грудня 1998 р. возведений у сан протодіакона.

У 1998 р. поступив в Київську духовну семінарію, яку закінчив в 2002 р.

3 червня 2001 р. в Свято-Успенському кафедральному соборі м. Володимира-Волинського єпископом Симеоном рукоположений у сан священика.

У цьому ж храмі прийняв чернечий постриг 2 березня 2002 р. від єпископа Вишгородського Павла з нареченням імені Никодим на честь Никодима, таємного учня Христового.

Блаженнішим Володимиром, митрополитом Київським і всієї України, 19 травня 2002 р. возведений в сан ігумена, 24 вересня 2003 р. — у сан архімандрита.

21 листопада 2002 р. нагороджений хрестом з прикрасами.

27 серпня 2006 р. призначений секретарем Володимир-Волинської єпархії.

31 травня 2007 р. рішенням Синоду УПЦ вибраний єпископом Шепетівським і Славутським. Наречення відбулося 3 червня 2007 р. в Синодальному залі Київської митрополії.

4 червня 2007 р. рукоположений у сан єпископа, архієрейська хіротонія Владики відбулася в Трапезному храмі Києво-Печерської лаври.

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 12 червня 2007 р. звільнений від управління Шепетівською єпархією і призначений єпископом Володимир-Волинським і Ковельським.

5 червня 2011 р. вченою радою Київської духовної академії удостоєний степені кандидата богослів'я за надану дисертацію «Володимир – Волинський Успенський кафедральний собор, як духовна та історико – культурна спадщина Православ'я на Русі».

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 14 червня 2011 р. (журнал № 44) звільнений від управління Володимир-Волинською єпархією і призначений правлячим архієреєм Житомирської єпархії.

22 квітня 2012 р. Блаженнійшим митрополитом Володимиром возведений у сан архієпископа.

Освіта:
1991 р. — Криворізьке музичне училище.
2002 р. — Київська духовна семінарія.
2011 р. — Київська духовна академія.