Година духовного спілкування в школі

04.04.2013

Постити християнинові необхідно для того,
щоб прояснити розум і порушити, і розвинути почуття,
спонукати до благої діяльності волю…

Святий праведний Іоанн Кронштадтський

У четвер третьої седмиці Великого посту відбулася зустріч учнів та педагогів Скраглівської школи з настоятелем Свято-Іоанно-Богословського храму протоієреєм Димитрієм Крушеницьким. Під час години духовного спілкування священик розповів про історію та правила Великого посту, його силу і користь, про Великдень – свято перемоги життя над смертю, день Воскресіння Господа Ісуса Христа.

Діти і педагоги радо вітали отця Димитрія – шановану в селі людину – і з нетерпінням чекали початку розмови. В актовій залі зібралися учні 5-11 класів. «Такі зустрічі, – говорить учитель математики Уляна Гусар, – дуже потрібні школярам, вони духовно збагачують, дають знання про віру, про основні християнські цінності. Дуже важливо, що діти прислухаються до слів батюшки…»

Дівчатка та хлопчики були повністю поглинені розповіддю священика і ловили кожне його слово про піст приємний та богоугодний: «Піст був установлений ще в раю. Господь заповідав Адаму і Єві постити, тобто куштувати певні види плодів, окрім тих, що з древа пізнання добра і зла. Православна Церква, керуючись ученням Христа-Спасителя і настановами Святих Апостолів, закликає усіх вірних чад поститися. Користь посту визнає навіть медицина: дуже часто наші хвороби походять від пересичення, від постійного вживання жирної їжі. Утримання від такої привчає людський організм боротися із собою і виходити із різних складних ситуацій. Історія свідчить, що люди стримані, пісники і подвижники відрізнялися довголіттям. Вони виживали під час війн, випробувань та лихоліть. В дні посту організм отримує відпочинок.

Піст є індивідуальним для кожного: ченців, мандрівників, літніх людей, хворих, маленьких дітей, вагітних жінок та матерів-годувальниць… «Піст тіла є їжею для душі», – говорить Святитель Іоанн Златоуст. Потрібно особливо пам'ятати про піст духовний, який потребує гартування духу, зосередження думок і зростання у чеснотах. Він заснований на молитві, яка є нашою відповіддю на Любов Божу…»

Люди розуміють, що піст і покаянна молитва можуть спасти від Божого гніву, вивести людину з будь-якого забуття на шлях істини, вів розмову зі школярами протоієрей Димитрій Крушеницький, навіть зцілити від недугів, врятувати від смертельної небезпеки, зупинити нещастя: «Піст – це духовна подорож, це очищення душі. Головне в такий період – духовні вправи, примирення з ближніми і добрі діла. Піст – це самоствердження, самопізнання, це перемоги над своїми поганими звичками. Мета посту – догодити Богові. А Господь хоче, щоби ми любили одне одного, прощали і були добрими до інших. Стати кращими, чистішими і людянішими – ось головне… Великий Піст — шлях до Пасхи і він готує християн до гідної зустрічі свята Воскресіння Христового. Це свято свят, торжество торжеств».

Діти слухали слова зі Святого письма і замислювалися над їх значенням: «Бо Царство Боже не їжа і не пиття, а праведність, мир і радість у Святому Дусі…»

Директор Скраглівської школи Олена Франчук відзначила, що школярам імпонують простота та доступність розмов зі священиком, розуміння їх потреб та інтересів. Невипадково ж старшокласники Андрій Макарчук та Сергій Косюченко з повагою говорять: «Отець Димитрій акцентує увагу на тому, що нас хвилює. Він – чудовий учитель, мудрий наставник та духовний батько. І на бесідах, які він проводить, завжди відбувається цікаве спілкування».

Такі зустрічі, переконані педагоги, залишають у душах дітей прекрасні зерна, віриться, що вони проростуть і дадуть добрі плоди.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Година духовного спілкування в школі

Година духовного спілкування в школі

Година духовного спілкування в школі

Година духовного спілкування в школі

Година духовного спілкування в школі

Година духовного спілкування в школі

Година духовного спілкування в школі

Година духовного спілкування в школі

Година духовного спілкування в школі

Година духовного спілкування в школі

Роздiл: 
Новости Благочиний