ЗВІТ ВІДДІЛУ ПО ВЗАЄМОДІЇ З ОРГАНАМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТА МЕДИЦИНИ

ЗВІТ ВІДДІЛУ ПО ВЗАЄМОДІЇ З ОРГАНАМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТА МЕДИЦИНИ

Відділ по взаємодії з органами охорони здоров’я і медицини по Житомирській єпархії в своєму складі має 17 постійно діючих храмів, домових церков, молитовних кімнат (за останні 2 роки збільшилась їх кількість з 10 до 17).

З благословення Вашого Високопреосвященства по лікарняних закладах нашого міста та району перебували мощі святителя Луки Кримського, всі бажаючі хворі та медичні працівники мали змогу поклонитися мощам. Були відслужені Божественні літургії та молебні з акафістом святителю Луці Кримському. Запрошенні журналісти висвітлили цю подію в медичній газеті «Пульс».

Також нещодавно в нашій єпархії перебувала древня святиня ікона Почаївської Божої Матері. В Св. Хресто-Воздвиженському кафедральному соборі перед іконою було проведено Таїнство елейосвячення для інвалідів з вадами слуху. В цьому соборі щонеділі служиться Божественна літургія з сурдоперекладом.

Продовжується пастирська опіка в багатьох відділеннях обласної дитячої лікарні, де за потребою проводяться Таїнство Хрещення у особливо важких немовлят (відділення реанімації новонароджених, недоношених, патології новонароджених). По потребі приділяється увага онкохворим дітям (відділення онкогематології). В приходських храмах збираються кошти на лікування важкохворих людей (онкологія, туберкульоз та ін.)

Також продовжується пастирська опіка в обл.. туб лікарні, де проводяться молебні та духовні бесіди. В дитячому відділенні проведений молебень за здоров’я дітей, діти отримали подарунки (солодощі, канцтовари).

Духовенством нашої єпархії проводиться опікування інвалідів та тяжкохворих на дому (сповідь, соборування, духовні бесіди).

З благословення Вашого Високопреосвященства влітку в санаторії УВС (с. Дениші) було оздоровлено біля 40 дітей-сирот за рахунок коштів зібраних на Різдвяні свята.

Зараз готуються подарунки на Різдвяні свята для дітей, які перебувають в різних медичних закладах.

Також приймається участь у проведенні щорічних традиційних бесідах – дискусіях зі студентами Житомирського фармацевтичного коледжу.

В благочиннях проводяться паломницькі поїздки для медичних працівників до Почаєва, в Кип’яч .

Регулярні богослужіння, молебні, духовні бесіди, Таїнства Хрещення, сповіді, причастя, соборування проводяться у всіх, закладах охорони здоров’я, які знаходяться на території Житомирської єпархії.

Було проведено інтерв’ю з журналістом газети «Пульс» та «Пульс – норма» про роботу відділу взаємодії з органами охорони здоров’я і медицини Житомирської єпархії.

Керівник відділу по взаємодії із органами здоров'я та медицини
протоієрей Орест Семотюк.