Зустріч двох поколінь.

24.04.2013

«Пресвітерам, які начальствують достойно,
належить виявляти сугубу честь»
(1 Тим. 5,17).

Зустріч двох поколінь.В неділю 21 квітня 2013 року, після Пассії, яка звершилась в Свято-Успенському храмі смт Романів соборним чином, благочинний Романівського округу прот. Ярослав Коверчук разом з настоятелем Свято-Покровського храму с. Врублівка прот. Михаїлом Мричко та настоятелем Свято-Петропавлівського храму смт Биківка ієрем Миколаєм Конончуком відвідали заштатного клірика нашої єпархії протоієрея Іоанна Карпця, який в свій час ніс послух настоятельського служіння в Свято-Різдва Богородичному храмі с. Романівка Романівського округу, де і проживає до сьогодні.

Зустріч двох поколінь.Старенький священик, зустрівши гостей, не приховував своєї радості, на очі наверталися сльози і він радісно запрошував нас у свою домівку. Йому було приємно, що про нього не забули. Зустріч приємною була і для нас, адже перед нами стояв сивочолий батюшка, душа якого світилася щирістю і відвертістю.
Благочинний Романівського округу передав благословення і вітання Правлячого Архієрея, Високопреосвященішого Никодима, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського з побажаннями доброго здоров’я і кріпості духу.

Зустріч двох поколінь.Прот. Іоанн Карпець народився 6 вересня 1923 року в славнозвісному селі Залісці Тернопільської області. Чому славнозвісному? Тому що з цього села вийшло більше двохсот сорока священиків, багато монахів і монахинь, які несуть свій послух в різних єпархіях України та за її межами. Отець Іоанн пишається що він один з них.

Зустріч двох поколінь.В 1955 році майбутній священик поступив в Волинську Духовну семінарію. Ректором на той час був прот. Олексій Тучемський. Дуже добре навіть і зараз пам’ятає і з приємністю згадує своїх найкращих наставників і викладачів таких як прот. Петро Влодек, прот. Валентин Негода, прот. Адам Бровчук (нині вже покійний).

Зустріч двох поколінь.В 1959 році закінчив семінарію, а в 1960 році був рукоположений в сан священика і направлений на пастирське служіння в м. Коростень,а в 1961 році отримав Указ на настоятельське служіння в Свято-Різдва Богородичний храм с. Романівка де і пройшов все своє пастирське служіння.

Цього року протоієрею Іоанну виповниться 90 років, з них 53 роки в сані. Старші священики благочиння, прихожани і просто віруючі люди Романівського району знають його, як ревносного, відданого, чуйного і люблячого пастиря Церкви Христової, який утверджує віру в серцях людей словом і власним життям. Для нас, молодих священиків, ще один приклад якому слід подражати.

Прес-служба Романівського благочиння.