ЖИТОМИР. Під головуванням митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима відбулось загальноєпархіальне зібрання духовенства Житомирської єпархії УПЦ!

31.12.2018

31 грудня 2018 року, у домовому храмі на честь святого праведного Никодима учня Христового, що у приміщенні Житомирського єпархіального управління відбулась свята Божественна літургія архієрейським чином. Очолив богослужіння митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим.

Під час звершення літургії Високопреосвященнішому Владиці співслужив секретар єпархії архімандрит Олексій (Овсянніков) та архієрейський намісник Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального собору протоієрей Сергій Грицаюк. Оспівував євхаристичну молитву архієрейський хор Успенського собору міста Житомира. Єдиними устами присутні молились за мир в Україні.

Відразу по завершенні богослужіння у Тронному залі єпархіального управління відбулись урочисті загальноєпархіальні збори кліриків Житомирської єпархії УПЦ.

Передувала зібранню традиційна процедура ознайомлення архієрея із зовнішнім виглядом кожного священослужителі окремо по благочиннях. Молитвою було відкрито святкове зібрання.

Митрополит Никодим у своїй річній доповіді ознайомив духовенство єпархії із головними адміністративними, статистичними даними по єпархії, розповів про засідання Синодів УПЦ протягом 2018 року, нагадав головні події що ввійшли в історію минаючого року на загальноцерковному рівні та суто єпархіальному.

Владика привітав ювілярів із визначними датами, прийняв річні звіти від керівників єпархіальних відділів.

Не менш актуальним моментом під час зібрання стала одностайна підтримка священослужителів Житомирської єпархії висловлена в адрес УПЦ та її Предстоятелю Блаженнішому Митрополиту Онуфрію.

Митрополит висловив щиру подяку священикам за понесені труди протягом 2018 року, закликав мужньо триматись Істиної Христової віри, посилено молитись за Православну Церкву та її єдність у світі, молитись за Україну та її народ, просити у Бога миру, спокою і припинення війни у нашій державі. Насамкінець Владика закликав на усіх Боже благословіння.