18.03.2013

З днем народження, школо!

Добрий день вам, люди добрі!
Зичу вам добра я.
Хай без хмар життєвий обрій
Сонечком вам гріє.
Поділіться добротою,
Йдіть на добре діло
І проймуться чистотою
І душа, і тіло!

Де живе доброта?! Доброта живе серед людей, приходить до них на допомогу без нагадувань і благань. Доброта намагається зробити світ добрішим. Доброта вміє розділити і радість, і горе з рідними, друзями та й просто з незнайомими людьми.

Щодня, тільки на небі з’явиться ласкаве сонечко, вона розсіває свої зерна – зерна доброти у дитячих та дорослих душах. Такі зернятка були посіяні рік тому в наших душах. Це сталося тоді, коли 13 березня 2012 року з благословення архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима та з ініціативи небайдужих до чужої долі, ревносних до порядності та справедливості людей - директора Новоград-Волинського медичного коледжу Солодовник Олени Володимирівни та архієрейського намісника Свято-Троїцького кафедрального собору протоієрея Валентина Мороза було організовано школу для діток, хворих на ДЦП.

Вже цілий рік пліч-о-пліч з чудовими, щасливими дітьми співпрацюють, відпочивають душею та серцем, навчають і навчаються самі батюшки Свято-Троїцького кафедрального собору, вчителі, батьки, всі ті, яким приємно знаходитися поруч з добротою, щирістю, відвертістю та просто – з дитинством!

Весело та тепло відсвяткувала школа свою першу річницю! Присутні з цікавістю подивилися презентацію, яка в слайдах відтворила рік цікавого, веселого, духовно-плідного життя вихованців. Згадалося чимало кумедного, неординарного, яскравого, звучали щирі слова подяки від батьків та самих іменинників. Адже їхнє життя не просто змінилося на краще, а як сказала одна з дівчаток: «Я просто народилася заново і сьогодні мені рівно рочок! Я по-справжньому щаслива!»

Різні життєві шляхи, душевні страждання, болі привели дітей до храму і до Бога. Хтось як міг боровся з самотністю, хтось спілкувався тільки в тісному колі зі своїми близькими, хтось побував і в різних релігійних конфесіях, але саме тепер, саме тут вони знайшли справжніх друзів, відчули віру, любов, надію, справжнє життя в єдиній церковній родині, благодать Божу після Святого Таїнства Причастя, а головне – фізично змінилися і духовно подорослішали! І це відчуває кожна людина, яка бачить їх в храмі на Богослужінні майже кожного тижня, яка заглядає у відкриті сповнені щастям оченята!

«Їх не можливо не любити!» - це стверджували всі гості свята, благодійники, які обдарували дітей щедрими подарунками, увагою, подарували часточку свого серця. Найбільшим подарунком для дітей стало щире спілкування та задушевна розмова зі священнослужителями під час чаювання!

Добро та любов нехай сторицею вертаються вам, дорогі добрі люди! За ваші гарячі серця, розуміння, благодійність – поклін і велика подяка! Спаси вас Господи! Многая і благая літа!

Щастя на землі людина творить.
Щастя – це якщо тебе хтось любить.
Воно найтяжчі рани гоїть,
Емоції і почуття найкращі будить.
Щастя – якщо ти здоровий,
Й здорові усі навколо,
Якщо ти веселий, бадьорий
Й бажаєш всім людям цього.
Якщо ти зробив щось добре комусь,
А чи просто всміхнувся,
Підтримав когось, підбадьорив,
Добром до душі доторкнувся.
Якщо ти добро даруєш –
Й тобі його більше буде.
Твори ж добро завжди, всюди –
Щасливим весь вік ти будеш!

Людмила ПИСАРЕНКО.