Як вихованці Недільної школи при Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева всіх із Різдвом Христовим вітали

13.01.2020

Дванадцятого січня вихованці Недільної школи при Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева привітали духовенство і парафіян храму з Різдвом Христовим. Юні співочі таланти порадували всіх веселими колядками й натхненними віншуваннями.

Різдво Христове – велике свято, урочистий і радісний день для всіх християн. Це Народження Спасителя світу, це світлий дар Небес, свято добра, миру і милосердя. У чудові Різдвяні дні всюди лунають колядки, котрі прославляють Христа, дарують сонячний настрій і спонукають замислитися над історією Спасіння. Задовго до свята вихованці Недільної школи при Свято-Миколаївському соборі разом із викладачами згадують на заняттях давні події дивовижної ночі, коли Віфлеємська зірка сповістила світові, що Народився Христос. А потім, сповнені передчуття дива, діти готуються до улюбленого січневого дійства: повторюють слова колядок, розучують вірші і створюють святкові композиції та вироби. І завжди перші помічники маленьких учнів – їх наставники – вчителі та рідні. Сценарієм і режисурою займається діяльна і креативна Юлія Омельчук, вокалом – творчий та ініціативний музичний керівник Лілія Шевлякова, деталями костюмів – людина з тонким художнім смаком Юлія Корнійчук, організаційними моментами – мудрі і доброзичливі вчителі Ірина Купріянюк та Наталія Мартинюк. Всі викладачі на чолі з завідуючою навчанням, справжньою порадницею і старшим другом дітей Надією Ковальчук, допомагали юним обдаруванням. Школярів в усьому підтримували їх батьки: Мілена Абрашитова, Ірина Олійник та Лариса Дзюбло, мама Юри Кни, батьки Маші і Насті Стрєлкових, Марини Шевчук та багато інших рідних вихованців школи.

У неділю 12-го січня після Божественної Літургії у Свято-Миколаївському соборі учні з хвилюванням і трепетом піднялися на солею під ніжну мелодію дзвіночки та звучання бубнів. Невеликий концерт розпочали з тропаря Різдва Христового «Рождество Твоє, Христе Боже наш…», додавши піднесеності святковому настрою парафіян і гостей. А коли діти й викладачі Недільної школи заспівали колядку «Добрий вечір тобі, пане господарю», до них приєдналися благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков), священнослужителі і всі віруючі…

«Слава Богу, добрі люди! Нехай зла в душі не буде. Бог Родивсь! Нові закони! Це вночі звістили дзвони!» – дзвінко та емоційно віншувала вчитель Юлія Омельчук. Не відставали і юні читці-декламатори Ангеліна Солодович, Влад Корнійчук та Олексій Дзюбло, щиро й тепло зичачи людям: «Дай вам, Боже, файно жити і ніколи не тужити, хай у хаті буде гоже, многа літа дай вам, Боже!», «Дай вам, Бог, сповна любові в кожній справі, в кожнім слові, зміни – тільки на хороше, повні клуні дай вам, Боже!», «Дай, Бог, радості і втіхи, повні жмені жартів й сміху, вірте, правда переможе, щастя й долі дай вам, Боже!».

Широко та привільно линули відома йулюблена колядка «Небо і земля нині торжествують» та «Щедрик», котрий підкорив увесь світ. Розходилися собором слова: «Славимо! Славимо Боже Дитя, Христос народився! Богу хвала!» І всі в храмі єдиними устами та єдиним серцем урочисто й радісно проголошували: «Христос ся Рождає! Славімо Його!»

Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) подякував юним колядникам та їх дорослим друзям за творчість й артистизм, за світлі побажання і чудовий спів: «Миру вам та злагоди, гарного сьогодення і щасливого майбутнього! Відкрийте свої серця для любові, примножуйте добрі справи. Нехай Різдвяні піснеспіви наповнять ваші домівки щастям і теплом, а душі – вірою та новими надіями. Нехай Господь благословляє всіх вас!»

Вихованцям Недільної школи отець благочинний вручив солодкі подарунки та іграшкові сюрпризи. Спілкування школярів продовжилось у затишній атмосфері класної кімнати, адже їм дуже кортіло роздивитися святкові пакунки і поласувати смаколиками…

Давні Різдвяні традиції та колядки – невичерпну скарбницю духовності України, переконані і дорослі, і діти, треба пам’ятати, шанувати та передавати наступним поколінням. 

Прес-служба Бердичівського благочиння.Роздiл: 
Новости Благочиний