Вшанування пам’яті жертв Голодомору: заупокйна літія у с. Скаківка

24.11.2023

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933-х років і масових штучних голодів 1921–1923-х та 1946–1947-х років. Напередодні у селі Скаківка протоієрей Іоанн Попадич, котрий духовно окормляє Свято-Іоанно-Богословську парафію, звершив заупокійну літію.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори.  Наймасштабнішим був голод 1932–1933-х років – саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.

У 2008-му році перед храмом cвятого апостола і євангеліста Іоанна Богослова села Скаківка був встановлений Хрест на вшанування пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій.

Другий рік поспіль ми згадуємо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної російської війни проти України, яка супроводжується геноцидними діями загарбників проти українців. Трагічні події та злочини розгортаються на наших очах. Важливо пам’ятати тих, хто загинув у дні страшних випробувань…

Двадцять другого листопада протоієрей Іоанн Попадич відправив літію за жертвами Голодомору та політичних репресій біля Хреста пам’яті на території храму cвятого апостола і євангеліста Іоанна Богослова с. Скаківка. Після богослужіння священник звернувся до жителів села: «Піднесемо до Господа щирі молитви за упокій душ спочилих рабів Божих, заморених голодом безбожною владою. Вічна пам’ять…»

Серця торкалися щемливі слова голови Гришковецької територіальної громади Ірени Лісової та старости Скаківського старостинського округу Бориса Шлапака: «Голодомор – глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять. Ми згадуємо трагічні події минувшини, страшний злочин, що був скоєний проти нашого народу. Вічна пам’ять мільйонам невинних жертв…»

З дитячих уст звучали поетичні рядки:

Запалімо свічу за всі душі невинні,
Пам’ятаймо про все і згадаймо їх нині...

До підніжжя Хреста лягали квіти з колосками пшениці – данина шани тим, хто став жертвою найбільшої з трагедій ХХ століття. Працівники Будинку культури роздали присутнім маленькі поминальні хлібці, що відтворюють їжу, якою люди підтримували сили у роки голоду...

Двадцять п’ятого листопада, о 16:00, долучіться до Загальнонаціональної хвилини мовчання. За традицією цього дня українці запалюють у своїх оселях свічки пам’яті на вшанування загиблих від штучного голоду. Ці вогники символізують нашу скорботу…

Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо.

Пресслужба Бердичівського благочиння.

Роздiл: 
Новости Благочиний