Віра без добрих справ мертва

04.11.2012

Когда весь народ и священный собор
стоят с простертыми к небу руками –
как не умилостивим мы Бога?

(Свт. Іоанн Златоуст)

Третього листопада у храмах Новоград-Волинського Троїцького округу були звершені поминальні служби. Дуже приємно і радісно бачити переповнені храми і розуміти, що віра в життя вічне та молитва, яка так потрібна померлим є в серцях живих, які в цей день об’єднуються для спільної церковної молитви.

Віра без добрих справ мертваВіра без добрих справ мертва

По благословенню керуючого Житомирською єпархією архієпископа Никодима пожертви, принесені прихожанами Свято-Троїцького кафедрального собору та церкви Святих Царських мучеників і страстотерпців, були рознесені по домівках малозабезпечених, хворих, немічних. Цю місію на себе взяли активісти молодіжного клубу активного покоління «NIKA» яким допомагали вихованці недільної школи собору. По проханню благочинного Новоград-Волинського Троїцького округу протоієрея Валентина Мороза священик Борис Косянчук та диякон Миколай Мізерний відвезли частину пожертв в різні соціальні служби міста. Допомогу отримали понад 50 чоловік. Вдячні люди були приємно здивовані та щиро дякували за турботу.

Віра без добрих справ мертваВіра без добрих справ мертва

Дружина Олександра Цумана (прикутий до ліжка понад 20 років), подякувала і запитала у молоді, що це за свято? Активісти розповіли як самі це розуміють, а саме: «Сьогодні Димитріївська поминальна субота. Не кожен із померлих використав можливість прийняти церковні настанови, прощення гріхів через покаяння та причастя. Тому їм потрібні наші молитва і добрі справи».

Активістка клубу Аліна Гаврилюк: «Дуже приємно, що рознесення продуктів з панахиди для потребуючих стає традицією у наших церквах. Таким чином одночасно зроблено дві добрі справи – і для душі померлого і для тих, кому була надана допомога».

Тож не скупіться на щиру молитву та добрі справи, бо у світі так мало добра. Любіть, бережіть живих та моліться за померлих. Поспішайте творити добро. Лише так ми зробимо життя кращим!

Ольга Кожухова.

Віра без добрих справ мертва