Відкриття храму мистецтва – оновленого Бердичівського музично-драматичного театру на Європейській!

16.01.2018

Чотирнадцятого січня, коли православний світ відзначає початок Нового року, через понад століття після зведення у 1908-му в центрі Бердичева приміщення майбутнього міського театру, відкрили оновлений музично-драматичний театр на вулиці Європейській! Знакова й історична подія, в якій взяли участь священнослужителі міста, в тому числі – і духовенство Бердичівського благочиння. «Театр має бути сьогодні таким, яким суспільство має стати завтра…» – необхідним, прекрасним і мудрим – духовним храмом, котрий підносить над буденністю й дарує надію на майбутнє, як бачив його славетний український режисер Лесь Курбас.

На відкриття прибуло чимало почесних гостей: Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща Ян Пєкло, радник Посольства держави Ізраїль в Україні Геннадій Поліщук, керівництво області – голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич, голова обласної ради Володимир Ширма, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, а також народний депутат України Олександр Ревега. Перерізана символічна стрічка, розчинені двері відродженого красеня-театру – перед очима постала велич внутрішньої архітектури: чудові холи, глядацька зала на 420 місць, прикрашена ліпним орнаментом і тонкою позолотою, чудова сцена, вишуканість партеру і лож, кришталеві люстри, поєднання білих, пастельних і м’яких червоних тонів у кольоровій гамі, види старого Бердичева на стінах...

Є зручності для людей із фізичними обмеженнями, влаштовані місця під візки. Приміщення поступово заповнювалося людьми, тихо співали чарівні скрипки, останні дзвінки – і «Затихнув гомін. В залі згасло світло, і, враз заполонивши всі чуття, розсунулась завіса… І розквітло життя – мов казка, й казка – мов життя…» До цієї події місто йшло протягом декількох років… «Лише ступіть на Європейську, і ви неодмінно відчуєте, що те саме місце, в якому панують Талія з Мельпоменою, зовсім поруч – ноги самі приведуть вас до будинку під номером 21. Цей сонячний і водночас велично-стриманий красень не зрівняти з жодним іншим – його видають суто «театральні» статура та зовнішність із рисами, що підкреслюють багату історію», – розповідають сторінки яскравого буклету, в якому представлена історія зародження й становлення театру у Бердичеві, починаючи від часів відомого мецената, підприємця і лікаря Давида Шеренціса. Восени 1959-го тут почав діяти міський Будинок культури, з 1996-го року – районний БК. Через більше ніж півстоліття рішенням міськвиконкому приміщення було передано на баланс Палацу культури ім. О. Шабельника. Міський голова Василь Мазур вирішив відродити театр у Бердичеві, і в 2015-му розпочалася реконструкція пам’ятки історії – об’єкта культурної спадщини місцевого значення – з дотриманням сучасних технологій та історичної автентичності.

І, злетівши, завіса шумить…

«Автентичним історичним містечком, унікальність якого – в переплетенні різних культур», назвав Бердичів наш земляк – віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко: «Дуже важливо, що громада міста визначила одним із пріоритетів розвиток культури, адже вона є фундаментом перетворень у державі… Це справжній символ змін для міста! Театр у Бердичеві по суті є європейським. Європейська вулиця веде в Європу!» На сцену піднялася людина, яка на всі 100% вірила, що театру у Бердичеві – бути, і зуміла зарядити своєю невичерпною енергію інших, – міський голова Василь Мазур: «Відродження духовності й колишньої слави Бердичева було б неможливим без тісної взаємодії, плідної співпраці і надійної підтримки органів державної влади України, обласної адміністрації та обласної ради, народного депутата, всіх працівників міського самоврядування та галузі культури і небайдужих жителів міста».

У театральній залі зібралися міські ветерани, депутати різних рівнів, меценати, священнослужителі й небайдужі жителів Бердичева. На святкову програму з нагоди знаменної події запросили благочинного Бердичівського округу, настоятеля Свято-Миколаївського собору протоієрея Віталія Бойкова, настоятеля Свято-Троїцького храму протоієрея Михаїла Гоюка і настоятеля храму ікони Божої Матері «Цілителька» протоієрея Романа Бойкова.

Люди стоячи аплодували присутнім на події батькам і рідним наших воїнів, котрі загинули на Сході України, за виховання мужніх героїв-захисників…

Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич і голова обласної ради Володимир Ширма привітали бердичівлян із відкриттям «одного з найкращих в Європі театрів». Народний депутат України Олександр Ревега подякував усім, хто «сприяє відродженню духовності у Бердичеві, за віру і натхнення» в реалізації добрих прагнень. Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща Ян Пєкло сприйняв запрошення на відкриття театру як приємний подарунок: «Вдячний, що можу бути з вами. Разом ми будемо сильні. Чекаю на виставу «Гамлет» на сцені бердичівського театру». До присутніх звернувся радник Посольства держави Ізраїль в Україні Геннадій Поліщук: «Для мене велика честь – знаходитися тут і переживати святкові миті. В Ізраїлі немає людини, яка б не чула про Бердичів і не говорила б про нього з теплими почуттями...» Мер Бердичева вручив почесним гостям символічні подарунки і відзнаки за особистий внесок у розвиток духовності міста та відродження театру, такі ж нагороди отримали й меценати та благодійники.

На Старий Новий рік, у день відкриття відродженого міського музично-драматичного театру, свою майстерність дарували глядачам бердичівські таланти. Публіка отримала справжню насолоду від мистецтва солістів Одеського академічного театру музичної комедії імені Михайла Водяного. Лілії Духновської-Бех (корінної бердичівлянки) та Сергія Федоренка. Заворожував і дивував найвідоміший у світі український еквілібрист, засновник Арт-студії «RIZOMA», заслужений артист України Анатолій Залевський. Завершив програму неперевершений виступ учасників народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Зорецвіт» МПК ім. О. Шабельника м. Бердичева. Неймовірні відчуття та враження…

Третього лютого у Бердичівському музично-драматичному театрі на Європейській – прем’єра: артисти Одеського академічного театру музичної комедії імені Михайла Водяного покажуть знамениту оперету Імре Кальмана «Сільва». Попереду – нові зустрічі з прекрасним, театр чекатиме, щоб словами, почуттями і світлими образами залишити слід у відкритому серці…

Прес-служба Бердичівського благочиння.


















Роздiл: 
Новости Благочиний