Від Різдва Христового до Стрітення Господнього: духовна бесіда у Бердичівській виправній колонії (№ 70)

20.02.2014

У святковий день Стрітення Господнього на запрошення керівництва Бердичівської виправної колонії (№ 70) настоятель Святого Василія Великого домового храму на території установи протоієрей Зіновій Ромах (голова пенітенціарного єпархіального відділу) провів для особового складу та засуджених колонії духовну лекцію «Від Різдва Христового до Стрітення Господнього».

Різдвяне коло свят завершується празником Стрітення Господнього, який ми зустрічаємо на сороковий день після Різдва Христового. Про історію свята, яке належить до 12-ти найбільших церковних, його суть та духовне значення вів розмову з персоналом і засудженими Бердичівської ВК (№ 70) протоієрей Зіновій Ромах. Священик пояснював зміст уривків із Євангелія від Матфея, переносячи уяву слухачів у далекі часи. І перед очима поставала картина поклоніння волхвів, що принесли дари: золото, ладан і смирну – Богонемовляті Христу. «В Євангелії від Луки описуються події з життя нашого Спасителя, – розповідав священик. – Свято Стрітення Господнього відзначають у пам’ять про те, як Свята Діва Марія принесла до Єрусалимського Храму Ісуса Христа на 40-й день після його народження. Праведний Симеон чекав зустрічі з Господом уже багато років. У Дитяті Ісусі він пізнав Месію, взяв Його на свої руки і молитвою подякував Богу: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико...

Стрітення – зустріч людини з Богом. Стрітення є звіщанням Господньої слави. І ми знову переживаємо дух Христового Різдва і Богоявлення, прославляємо Пречисту Діву Марію, як Богоматір... Протягом усього нашого життя ми маємо щасливу можливість зустрічі з Господом. І як важливо зустріти в душі своїй Бога з чистим серцем і великим благоговінням, подібно праведному Симеону і пророчиці Анні».

Серед питань, які виникли під час духовного спілкування, – таке тлумачення свята Стрітення, як зустріч зими з весною. «Цього дня не «зима з весною зустрічається», Стрітення закликає нас до радісної зустрічі з Ісусом Христом, – звертався до присутніх отець Зіновій. – Кожний християнин має бути готовий до зустрічі духовної весни. Час Великого посту, на порозі якого ми стоїмо, – це час покаяння і оновлення. Покаяння очищує людину, пробуджує прагнення до Христа…»

Стрітення Господнє закли¬кає нас до зустрічі з Богом, заохочуючи до життя праведного. Подумаємо про те, чи здатні ми зустріти Христа, як зустріли Його Симеон і Анна.

Прес-служба Бердичівського благочиння.