Вересневе зібрання духовенства Бердичівського благочиння

14.09.2013

Тринадцятого вересня були проведені збори духовенства Бердичівського благочиння, які очолив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков.

Чергова зустріч священства розпочалася з обговорення питань, що розглядалися на останньому зібранні благочинних Житомирської єпархії. В центрі уваги – урочистості з прославлення священномученика Павла Житомирського (Гордовського) (+1919), який постраждав за сповідання віри Христової. Відзначення відбулося 25-го серпня нинішнього року в рамках святкування1025-річчя Хрещення Київської Русі. Як наголосив правлячий архієрей, Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Святого угодника Божого ієрея Павла мають згадувати в храмах єпархії на Богослужіннях під час отпусту. За пропозицією Владики, ікону священномученика возитимуть благочиннями для поклоніння віруючим.

На зборах духовенства благочиння благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков нагадав священикам про відповідні норми поведінки і форму вбрання під час відвідування єпархіального управління та візитів до керуючого архіпастиря.

Крім того, на зібранні йшлося про звершення Хресних ходів, які в благочинні планується розпочати в жовтні, а також – про особливості загальних сповідей священства.
Отець благочинний повідомив, що в Житомирі, в Спасо-Преображенському Кафедральному соборі, перебувають частки чесних мощей святителя Луки Кримського, котрі будуть надані у благочиння для вшанування. Також в обласному храмі знаходяться святі мощі священномученика Павла Житомирського. Нині, розповів голова зборів, проводиться підготовка до канонізації архієпископа Житомирського і Овруцького Євменія (Хорольського).

В ході зборів духовенства благочиння йшла зацікавлена розмова про діяльність Недільних шкіл. Питання викликало жваве обговорення: священики радилися щодо організації занять із дітьми, розробку єдиної програми, доцільність вивчення деяких тем тощо. Також на зібранні розглядалися різні питання загальноцерковного значення.

До того ж, до відома священства було доведено: щорічні загальноєпархіальні збори передбачається провести 3-го жовтня.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Вересневе зібрання духовенства Бердичівського благочиння.