В день Успіння Божої Матері архієрейський собор міста Житомира відзначив своє храмове свято!

29.08.2016

28 серпня 2016 року, вся повнота Української Православної Церкви молитовно шанує Пресвяту Діву Богородицю в Її славному та дивному Успінні. Цього дня понад тисячу вірян зібрались у Житомирському Свято-Успенському архієрейському соборі, аби вшановуючи останнє двунадесяте свято церковного календаря також відзначити Престольне торжество древнього та усім відомого в обласному центрі храму на Подолі.

Святкову Божественну літургію з нагоди свята очолив Високопреосвященніший Никодим, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський. Владиці співслужили: секретар єпархії архім. Олексій (Овсянніков), клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору прот. Сергій Грицаюк, клірик Кіроворгадської єпархії прот. Діонісій Буренко, та клірики Успенського собору прот. Олег Целуєв, прот. Володимир Ігнатюк і прот. Віктор Голубовський.

Накануні свята архієпископ никодим очолив у соборі святкову Всенічну із чином Літії, звершеним під час хресного ходу навколо храму.

Під час богослужіння були піднесенні молитви за мир в Україні. Також Його Високопреосвященство звершив дияконську хіротонію. Після завершення головної частини Євхаристії майже пів тисячі вірних приступили до святих Христових Тайн, попередньо посповідавшись.

З благословіння Предстоятеля УПЦ, Блаженнішого Митрополита Онуфрія, по звершенні хресного ходу, архієпископ Никодим відзначив грамотами та орденами житомирський героїв, військових-кіборгів 95-ї аеромобільної бригади, що активно захищали від ворога Донецький аеропорт в зоні проведення АТО.

На завершення свята владика привітав усіх із торжеством храму та святом Успіння Діви Богородиці, побажав миру і злагоди у кожну сім'ю і родину, добра та процвітання нашій Україні, а також запросив усіх присутніх на трапезу, що була організована біля церкви.