В день пам`яті пророка Божого Ілії митрополит Никодим взяв участь в Божественній літургії з нагоди Престольного свята єдиного діючого храму Чорнобильської зони відчудження!

02.08.2019

2 серпня 2019 року, в день пам'яті пророка Божого Ілії, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим відвідав Чорнобильську зону відчудження, яка являється малою Батьківщиною архіпастиря.

Тут, у самому місті Чорнобиль, знаходиться неймовірний собор на честь святого пророка. перші згадки про дерев'яний храм на місці нинішнього датуються 1500-ми роками. Однак після пожежі храм збудували новий і через більш ніж сто років він згорів знову... У сучасному вигляді храм відновили у 1877 році. Нині це величний собор і єдиний діючий у зоні відчудження. У Свято-Іллінському храмі знаходиться чудотворна ікона Миколая Чудотворця (ХVІІІ ст.) та ікона «Чорнобильський Спас», написана за ініціативою громадської організації "Союз «Чорнобиль» України і освячена в Києво-Печерській Лаврі.

На престольне свято до собору святого Ілії щорічно з'їжджаються паломники та гості, приходять місцеві жителі та працівники станції. Цьогоріч богослужіння звершили три архієрея: митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим та архієпископ Бучанський Пантелеймон. Високопреосвященнішим Владикам співслужили священики Житомирської єпархії та гості у священному сані.

Серед присутніх на літургії були також паломники із міста Житомира. Після завершення служби відбувся урочистий хресний хід із читанням Євангелії. Насамкінець архіпастирі окропили вірян святою водою, а також привітали настоятеля архімандрита Сергія (Якушин) та усіх присутніх із престольним святом Іліїнського собору.