У Житомирі відзначили свято перенесення мощей преподобномучениці Анастасії Римлянині із Волині до Житомира: Божественна літургія у Спасо-Преображенському кафедральному соборі!

27.06.2019

26 червня 2019 року, в день шанування дати перенесення мощей преподобномучениці Анастасії Римлянині із Волині до Житомира (1903р.) у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста відбулась святкова Божественна літургія.

Накануні свята у соборі було звершено Всенічне Бдіння.

Євхаристичну молитву очолив митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. Владиці співслужили: архієпископ Бучанський Пантелеймон, архієпископ Сєверодонецький і Старобільський Никодим, єпископ Золотоніський Іоанн, а також отці благочинні, чисельне духовенство Житомирської єпархії та гості у священному сані.

Літургія у цей святий день зібрала сотні мирян та паломників.

Так як свята мучениця Анастасія являється не тільки покровителькою Житомира, але і на Її честь названий нижній храм Преображенського собору після закінчення богослужіння відбувся урочистий хресний хід із читанням Євангелії та окропленням святою водою.

Митрополит Никодим привітав усіх із торжеством, подякував Преосвященним архієреям та духовенству за спільне служіння.