У Житомирі освячено храм на честь Собору святих землі Житомирської!

08.07.2022

7 липня 2022 року, в день пам'яті Різдва святого Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, житомиряни стали учасниками історичної події - освячення нижнього храму Спасо-Преображенського кафедрального собору.

Свого часу цей храм був освячений знаменитим архіпастирем - кандидатом на патріарший престол, очільником православної церкви закордоном, духовним отцем святого Іоанна Шанхайського Чудотворця - митрополитом Антонієм (Храповицьким), якого вважають одним з найвизначніших духовних лідерів свого часу. У нижньому храмі кафедрального собору зберілась свята глава преподобномучениці Анастасії Римлянині - покровительки Житомира. За безбожних радянських часів святиня зникла. У часи гонінь на церкву храм був знищений, а в його приміщенні зберігали рибу. Довгий час житомиряни мріяли про відродження святині.

Трудами митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима, за активної участі вірян храм був відновлений і 7 липня, у день Різдва чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, освячений на честь Всіх святих землі Житомирської.

Чин освячення звершив митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим у співслужінні архієпископа Гурія (Кузьменка). Після чину освячення відбулась Божественна літургія. Владиці Никодиму співслужили секретар Житомирської єпархії протоієрей Сергій Грицаюк, духівник єпархії архімандрит Гавриїл (Вардаєв), благочинний Коростишівського округу архімандрит Яків (Шумов), благочинний міста Житомира протоієрей Віктор Голубовський та клірики єпархії.

Під час богослужіння були піднесені сугубі прохання та молитва за припинення війни та мир в Україні. Також були виголошені заупокійні молитви за православних християн, воїнів та усіх тих, хто загинув під час війни в Україні.

Після завершення богослужіння владика Никодим привітав усіх присутніх із визначною подією – освяченням нового храму.

Храм на честь святих землі Житомирської - унікальний: зокрема, на його стінах можна побачити зображення чудотворних ікон Житомирщини та угодників Божих, які пов'язані з нашим краєм.

Таким чином відбулося освячення останнього четвертого престолу Спасо-Преображенського кафедрального собору. Існує передання, що свята глава Анастасії Римлянині знову явиться вірянам саме тоді, коли буде освячено всі чотири престоли собору.

Храм на честь Всіх святих землі Житомирської буде відчинений для бажаючих помолитися, тут будуть звершувати Божественну літургію, а також планується служити особливу нічну Літургію.