У селах Обухівці та Маркушах зустріли ковчег із часткою мощей Святого Праведного Лазаря Чотириденного

19.07.2018

Шістнадцятого липня ковчег із часткою мощей Святого Праведного Лазаря Чотириденного відвідав Свято-Іоанно-Богословський храм с. Обухівки та Свято-Михайлівську церкву с. Маркушів.

Понеділок седмиці 8-ї після П’ятидесятниці приніс велику духовну радість православним віруючим двох сіл землі Бердичівської. Разом із настоятелем – архімандритом Мануїлом (Бициком) – парафіяни Свято-Іоанно-Богословського храму с. Обухівки та Свято-Михайлівської церкви с. Маркушів зустріли мощі Праведного Лазаря Чотириденного – одного з особливо шанованих святих.

Брат Марфи та Марії жив у місті Віфанії поблизу від Єрусалиму. У період земного життя Господь нерідко відвідував його будинок і навіть називав Лазаря Своїм другом. Після того, як той помер і лежав уже чотири дні у гробі, Господь воскресив його з мертвих. Ця подія згадується Святою Церквою в суботу шостої седмиці Великого посту, що іменується Лазаревою.

Як говориться в житії праведного Лазаря, він ще близько 30 років жив на Кіпрі в тиші своїх роздумів і праць, ведучи смиренний спосіб життя. Коли помер, то був похований у мармуровій гробниці неподалік від місця, де жив і проповідував... Святі мощі єпископа Лазаря знайдені в місті Китіі на Кіпрі. Вони лежали в ковчезі, на якому було написано: «Лазар Чотириденний, друг Христовий»…

Архімандрит Мануїл (Бицик) звершив молебні у сільських храмах і звернувся до присутніх із повчальним словом, закликавши жити за Заповідями Божими у смиренні та покаянні.

Проповідь отця настоятеля торкнулася сердець віруючих…

Цього дня люди схилялися перед святинею, звертаючи свої прохання до всеславного Лазаря, щоб за його молитвами Господь позбавив їх та рідних і близьких від різних напастей та бід і дарував усім мир, спокій та втіху…

Прес-служба Бердичівського благочиння.
Роздiл: 
Новости Благочиний