У день престольного свята у Свято-Георгіївському храмі м. Бердичева підносили молитви за мир в Україні

11.05.2022

Понад двадцять років Свято-Георгіївський храм м. Бердичева відзначає престольне свято. Шостого травня люди збираються на богослужіння, щоб віддати данину пам’яті великомученику Георгію Побідоносцю – одному з найбільш шанованих святих, якого любить увесь світ. Цієї весни на Божественній Літургії підносили молитви за мир в Україні віруючі з різних куточків міста.

Під склепіннями храму розливався молитовний спів. Стараннями парафіян церква була прикрашена червоними та білими квітами. Поєднання цих кольорів підкреслювало урочистість і значущість події та створювало особливу атмосферу. Біле забарвлення – символ святості, а червоне – страждань за віру Христову, яких зазнав святий Георгій Побідоносець.

Святкову Божественну Літургію звершив настоятель Свято-Георгіївського храму протоієрей Сергій Головащенко у співслужінні настоятеля Свято-Успенського храму с. Райгородка ієрея Віталія Левківського.

«Христос Воскресе!» – вітали одне одного віруючі. «Христос Воскресе!» – лунало в храмі. Про перемогу світла життя над темрявою смерті співається у тропарі Пасхи. І всі з піднесенням підхоплюють: «Христос воскресе изъ мeртвыхъ, смeртію смeрть попрaвъ, и сyщымъ во гробехъ животъ даровaвъ». Щороку Світлана Солодка приходить до Свято-Георгіївського храму на престольне свято. Цього дня, сповнена світлої радості, бердичівлянка говорить: «Молимося за Україну, за наших захисників, за припинення війни, за мир на землі українській. Георгій Побідоносець – покровитель воїнів, який бореться за віру та правду, він помічник і захисник людей. Ми молимося за наших оборонців, за здоров’я рідних та за перемогу добра над злом». Тиша і спокій панували у храмі… «Тут відчуваємо умиротворення й знаходимо розуміння та втіху, – ділиться Галина Піщевська. – Церква – корабель спасіння…» Люди підносили молитовні прохання за воїнів-захисників, за владу і наш народ, за мир в Україні. Чимало парафіян із благоговінням причастилися Святих Христових Таїн…

Протоієрей Віталій Левківський звернувся до віруючих словами проповіді: «Великомученик Георгій був християнином і відважним воїном. Він незламною волею довів справедливість своїх дій та глибоку віру в Господа Ісуса Христа. Святий Георгій постав перед імператором Діоклетіаном – затятим гонителем християн, сміливо оголосив себе християнином і викрив правителя в жорстокості та несправедливості. Його схопили та піддали страшним тортурам… Великомученик Георгій отримав ім'я Побідоносець за мужність, стійкість і духовну перемогу над своїми мучителями… У важкі часи випробувань нам треба покладатися на Бога, уповати на Господа. Читайте псалом 117: «Да рекут убо вси боящиися Господа: яко Благ, яко в век милость Его». Треба бути готовими дати відповідь Богу у будь-який час життя. Господь повсякчас перебуває з нами. Святий Георгій Побідоносець – приклад непохитної віри і жертовного служіння Богу. Бажаю вам любові та смирення…» Настоятель Свято-Георгіївського храму протоієрей Сергій Головащенко подякував усім за радість спільної молитви і привітав зі святом: «Ми сьогодні з’єдналися з Христом у Святій Євхаристії. Великі подвижники і чудотворці причащалися Святих Таїн. Господь завжди незримо з нами і всіх покриває Своєю благодаттю… Любіть Бога та ближніх, будьте милосердні, прощайте одне одному». Наприкінці богослужіння отець настоятель звернувся з теплими словами привітань до регента церковного хору Тетяни Мосійчук, побажавши в день її народження кріпості сил, миру і добра та Божої допомоги на многая літа.

Після помазання святим єлеєм люди неспішно поверталися додому. Кожний отримав солодкий гостинець і найголовніше – радість духовного спілкування та єднання…

Тепла травнева погода, квітучі дерева, земля, вкрита білими пелюстками, сонце, що пестило ласкавими променями, – свято тихо цвіло в душі, і серце зігрівала надія: незабаром прийде на землю Українську переможна весна.

Святий великомучениче Георгіє, моли Бога за нас…

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Роздiл: 
Новости Благочиний