У день пам’яті святого славного пророка Божого Ілії храм села Бистрик відзначив престольне свято

07.08.2022

Другого серпня, у день пам’яті святого пророка Божого Ілії, престольний празник відзначив Свято-Іллінський храм с. Бистрик. Святкову радість із віруючими розділили гості з інших парафій.

Свято-Іллінський храм є справжньою окрасою мальовничого села Бистрик, місцем де підноситься щира молитва до Бога, де люди знаходять відраду й втіху. Щороку на престольне свято сюди сходяться і з’їжджаються жителі Бердичівщини. У вівторок 2-го серпня урочисту Божественну Літургію звершив настоятель Свято-Іллінського храму с. Бистрик протоієрей Андрій Корнющенко у співслужінні клірика храму святих Царственних мучеників і Страстотерпців смт. Червоне ієромонаха Феодосія (Замерлюка), який свого часу протягом майже 10-и років очолював парафію. За богослужінням молилися бистричани, віруючі з м. Бердичева і навколишніх сіл, секретар сільської ради та виконавчого комітету Райгородоцької територіальної громади Свiтлана Барановська, староста Бистрицького старостинського округу Тетяна Кузьмич і місцеві фермери – постійні меценати парафії. Люди звертали свої молитви до Господа за мир в Україні, за припинення війни, за народ український та захисників наших.

Після Божественної Літургії було звершено Хресний хід навколо храму з читанням Святого Євангелія та окропленням віруючих святою водою. Напередодні Господь послав дощ на землю Бистрицьку, і пожвавішала природа, заграла яскравими фарбами, обмита благодатними краплями… Під небесами линув молитовний спів. Тиха світла радість розливалася в повітрі… «Величаем тя, святый пророче Божий Илие, и почитаем еже на колеснице огненней преславное восхождение твое…»

Після завершення Хресного ходу настоятель Свято-Іллінського храму с. Бистрик протоієрей Андрій Корнющенко привітав усіх зі святом і звернувся до пастви зі словом проповіді, згадавши житіє святого пророка Ілії та закликавши надихатися його прикладом: «Святий славний пророк Божий Ілія є для нас образом вірності, стійкості та мужності у сповіданні істинної віри. Вшановуючи великого святого, будемо прагнути у дні нашого земного життя наслідувати його любов до Господа! Святий пророче Божий Іліє, моли Бога за нас…»

Секретар сільської ради та виконавчого комітету Райгородоцької ТГ Свiтлана Барановська адресувала слова теплих поздоровлень духовенству та віруючим, побажавши всім добра і здоров’я, взаєморозуміння та злагоди, миру в країні, родинах і душі й Божого благословення та захисту.

Парафіяни сердечно привітали священство з престольним святом, піднісши уквітчані короваї теперішньому настоятелю Свято-Іллінського храму с. Бистрик протоієрею Андрію Корнющенку та ієромонаху Феодосію (Замерлюку), котрий стояв біля витоків будівництва церкви. Згадали добрими словами колишнього настоятеля – протоієрея Владислава Асафова, який ще у довоєнний час благословив спорудження навісу над бічним входом, де мають звершуватися богослужіння для потреб віруючих. Покриття увінчає купол із хрестом, що подарували парафії її давні меценати – керівники фермерських господарств Віктор Барановський та Сергій Вахнюк. На знак глибокої поваги небайдужим помічникам віруючі привітали їх духмяними короваями.

Цього дня було звершено освячення хреста та купола. Вписано нову, важливу сторінку в історію храму. Для всіх парафіян знакова подія стала чудовим подарунком до престольного свята. Коли бачиш сяючі на сонці куполи з хрестами, душа наповнюється світлом…

Прес-служба Бердичівського благочиння.