У день пам’яті святих славних і всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла в селі Рея зустріли престольне свято

13.07.2022

Дванадцятого липня у Свято-Петропавлівському храмі с. Рея молитовно вшанували пам’ять святих апостолів Петра і Павла. Престольне свято зібрало віруючих із різних куточків благочиння та гостей із Житомирщини.

Майже 30 років звершуються богослужіння у Свято-Петропавлівській парафії села Рея. Престольне свято у новозбудованому храмі віруючі зустрічають утретє. Дванадцятого липня жителі села разом з усім православним світом згадують святих Петра і Павла. Цього святкового дня до них приєдналися віруючі з обласного центру та сіл Озерянка і Ріжки Житомирського району та з Бердичева, смт Гришківці і сіл Осикове та Старий Солотвин. Духмяним короваєм, квітами і шанобливими словами парафіяни й настоятель Свято-Петропавлівського храму протоієрей Євгеній Дзядух зустріли на гостинній Рейській землі благочинного Бердичівського округу архімандрита Варфоломія (Бойкова). Уквітчаний невеликий храм сяяв красою та благоліпністю. І здавалося, що його простір розсунувся, став широким, і всім селом линув молитовний спів церковного хору (регент – Марія Гуль).

Святкову Божественну Літургію очолив благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков). Йому співслужили настоятель Свято-Петропавлівського храму с. Рея протоієрей Євгеній Дзядух і настоятель Свято-Успенського храму с. Осикового протоієрей Олександр Худяков.

Отець благочинний привітав усіх із престольним святом та звернувся зі словом проповіді, згадавши двох первоверховних апостолів Петра і Павла, їх діяння й труди: «Господь в останні дні Свого земного життя обрав серед учнів дванадцятьох апостолів для проповіді Слова Божого. Між ними апостол Петро за свою полум’яну ревність удостоївся займати перше місце та бути представником Церкви. Його називаємо початком Православ’я… Вірний своєму покликанню, він прийняв мученицьку смерть за віру Христову… Апостол Павло спочатку був ворогом Церкви та переслідувачем християн, а потім став ревним проповідником Євангелія і був також страчений у Римі. Він залишив нам велику духовну спадщину – свої послання… Ми звершуємо в один день пам’ять обох апостолів, різних за характером та історіями життя. Їх називали вчителями серед вчителів. За духом та близькістю своїх страждань вони творили одне і «своїми трудами весь світ просвітили світлом Христової віри». Кожен із них звершував великі подвиги на ниві проповіді Євангелія… Нині ми молимося за припинення війни, за мир в Україні, за наших захисників, які боронять рідну землю. Наша Церква – Церква українського народу. Ми маємо берегти віру батьківську як зіницю ока, проявляючи любов та милосердя одне до одного. Святі первоверховні апостоли Петре і Павле, моліть Бога за нас…»

Люди уклінно молилися за мир в Україні, за український народ… «Наша віра і велике прагнення миру дають сили та підтримують у ці важкі часи, – поділилася парафіянка Наталія Іванчик. – Хочеться, щоб люди вірили в Єдиного Господа Ісуса Христа, щоб жили у мирі, розумінні і злагоді». Лідія Демчик палко молилася до Господа, Його Пречистої Матері та святих славних і всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла: «Прошу миру країні та кожній родині, захисту – нашим воїнам і всім – здоров’я та сил». Багато парафіян і гостей причастилися Святих Христових Таїн…

Священство та віруючі вирушили Хресним ходом навколо храму. Ясний липневий день, тепле сонце серед білих хмаринок, молитовний спів, радість на серці – благодать і спокій… Урочиста хода завершилася молебнем за мир в Україні з проханнями дарування дощу.

Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) подякував отцю настоятелю за старанні труди, побажавши йому за молитвами святих апостолів невичерпної допомоги Божої, і всім адресував теплі слова за соборну молитву: «Нехай вас береже Господь у часи тяжких випробувань. Будемо разом у радощах та труднощах. Нехай прийде на землю нашу благословенний мир…»

Настоятель Свято-Петропавлівського храму с. Рея протоієрей Євгеній Дзядух подякував отцю благочинному за розділену святкову радість і богонатхненну проповідь, а пастві – за спільну молитву та закликав кожного наслідувати приклад міцності віри святого апостола Петра та духовної мудрості – святого апостола Павла: «Бажаю всім терпіння, смирення і ревності апостольської, духовних та тілесних сил і Божого благословення». На святі привітали й тезоіменитих парафіян.

Після помазання святим єлеєм віруючі обмінювалися привітаннями, ділилися своїми враженнями і думками, продовживши тепле спілкування. До своїх домівок поверталися зі світлими почуттями, краплинками радості в серці і святковими смаколиками. А незабаром Господь, почувши молитви, оросив землю благодатним дощем – на добро та врожай, щоб земля зеленіла, розцвітала і плодоносила.

Прес-служба Бердичівського благочиння.