У День Ангела Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Онуфрія паломники Бердичівського благочиння взяли участь в урочистому Богослужінні

26.06.2019

Двадцять п’ятого червня, у день тезоіменитства Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, паломники Бердичівського благочиння здійснили поїздку до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Духовенство і віруючі парафій округу приєдналися до молільників під час урочистого Богослужіння на площі перед Успенським собором.

На світанку у вівторок седмиці 2-ої після П'ятидесятниці паломники Бердичівського благочиння у супроводі настоятеля Свято-Михайлівського храму с. Маркушів архімандрита Мануїла (Бицика) – відповідального у благочинні за паломницький відділ, настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Озадівки протоієрея Ярослава Ігнатюка та настоятеля Свято-Успенського храму с. Райгородка ієрея Євгенія Воробйова вирушили автобусом до столиці України Києва. З усіх куточків нашої держави сюди з’їжджалися люди, щоб привітати улюбленого Предстоятеля зі святковою подією. У день пам’яті преподобного Онуфрія Великого Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну Літургію на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Його Блаженству співслужили митрополити, архієпископи та єпископи Української Православної Церкви, а також гості у священному сані та духовенство обителі. Цього року привітати Предстоятеля УПЦ до Києва приїхали делегації майже всіх Помісних Православних Церков, їх представники з повагою назвали Блаженнішого Митрополита Предстоятелем Любові.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель УПЦ звернувся до пастви зі словом проповіді, розповівши про подвижницьке житіє преподобного Онуфрія Великого та наголосивши: «Та людина, яка живе з Богом – вона може бути багатою чи бідною, може бути вченою чи простою, – знаходить для себе мир, щастя і радість…» Були виголошенні привітання від духовенства і пастви, також слова поздоровлень від Предстоятелів Помісних Православних Церков передали їх представники. Блаженнішому Владиці вручили високі церковні нагороди та пам’ятні подарунки.

Завершилася Божественна Літургія… Блаженніший Митрополит Онуфрій удостоїв народного депутата України Вадима Новинського ордена Різдва Христового за труди на благо Української Православної Церкви.

Зранку в усіх храмах Бердичівського благочиння були звершені подячні молебні з нагоди тезоіменитства Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

Православні віруючі Бердичівщини бажають улюбленому Предстоятелю сил духовних і тілесних, мудрості та мужності і заявляють про свою вірність Церкві та Пастирю.
Олена Лисай, регент кліросу Свято-Миколаївського собору м. Бердичева: «Спаси, Господи, Блаженнішого Митрополита Онуфрія і укріпи його, подай йому мудрості та сили, щоб вів Церкву і нас до спасіння».

Лариса Поліванчук, парафіянка Свято-Миколаївського собору м. Бердичева: «Нехай Господь береже і зміцнює нашого дорогого Предстоятеля! Низький уклін Блаженнішому Владиці, доброго здоров'я і благая многая літа!»

Романа Вахніцька, півча кліросу Свято-Миколаївського собору: «Молимо Господа, щоб помножив роки його життя. Божої помочі і благодаті Духа Святого нашому Митрополиту Онуфрію!»

Валентина Золотухіна, парафіянка Свято-Михайлівського храму с. Хажина: «Любимо та поважаємо нашого мудрого і доброго Пастиря, Людину з великої літери. Його слово, наповнене любов’ю до людей, глибоко проникає в кожне серце. Терпіння йому, здоров’я і душевного спокою».

Цьогоріч виповнюється 5 років Предстоятельського служіння і 75 років від Дня народження Блаженнішого Митрополита Онуфрія – істинного пастиря, до якого благодать Господня привертає серця людей.

Прес-служба Бердичівського благочиння.
Використано фото з офіційного сайту
Української Православної Церкви https://news.church.ua/