Третя річниця молодіжного клубу!

02.06.2013

NІКА» - велика юнатська країна,
В ній відкривається білий наш світ.
Тут пізнає себе кожна дитина,
І відправляється звідси в політ.

26 травня активісти молодіжного клубу «NIKA» відзначили третю річницю діяльності клубу.

«Доброго дня, любі друзі! Шановні гості та господарі свята! Із хвилини на хвилину на цьому подвір’ї розпочнеться урочистість, присвячена дню народження молодіжного клубу активного покоління «NІКА». Сьогодні йому виповнюється 3 роки. Тож, спочатку декілька слів про нашу молодіжну організацію та про деякі цікаві факти її життя. Майже на околиці міста Новоград-Волинський стоїть будівля побудована у 1870 р., яка пережила величну історію нашого краю. А збудували її на кошти прихожан церкви для церковно-парафіяльної школи. Згодом тут навчалися учні 1- 4 класів ЗОШ №8. Кожного ранку сюди поспішала малеча. З 2012 року приміщення цієї школи вже зареєстроване на ім’я клубу.

Молодіжний клуб активного покоління «NIKA» розпочав свою діяльність у 2010 році. «NІКА» в перекладі означає «перемога». Перемога добра над злом. Діє на підставі статуту є добровільним об’єднанням. Активістами клубу можуть бути діти та молодь віком з 13 до 30 років. Які подають заяву, анкету з фото та проходять випробний термін 3 місяці. Ставши повноправним членом клубу активіст отримує посвідчення і форму з логотипом. Батьки клубу – наставник протоієрей Валентин Мороз і волонтери Кожухова Ольга і Лопатюк Тетяна. Діти – усі юнаки та дівчата, які завзято приймають участь у житті і діяльності клубу. Девіз нашого іменинника – «Той, хто силу волі має, той завжди перемагає!», - так познайомили з іменинником всіх присутніх ведучі свята Катерина Орел та Діана Радчук.

Почесними гостями свята були: наставник клубу голова відділу релігійної освіти і катехізації, сім’ї та молоді Житомирської єпархії протоієрей Валентин Мороз з родиною, протоієрей Валентин Пелешок, протодиякон Миколай Мізерний, представники управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради Алла Виговська та Оксана Кривенко, батьки, місцеві жителі, вихованці недільних шкіл.

Стоять на святі гості урочисті,
Про долю клубу, певно,гомонять.
І, мабуть, у хвилину цю врочисту
Слова напуття хочуть нам сказать.

«Споглядаючи те, що молоді люди віддаленого мікрорайону марнують свій час в непотрібних справах, виникла ідея створити молодіжну організацію. Перші кроки активістів клубу «NIKA» були невпевнені і було мало надії, що дана організація довго протримається. З того часу промайнуло понад три роки, протягом яких юні активісти зросли духовно, фізично і досягли загальноміського визнання. Клуб «NIKA» - це часточка моєї душі», - сказав у привітальному слові отець Валентин.

З подарунками, квітами та дружнім, щирим привітальним словом звернулися до іменинників Алла Виговська та Оксана Кривенко: «Від щирого серця вітаємо з третьою річницею народження молодіжного клубу «NIKA»! За роки існування вашого об’єднання ви впевнено відстояли право на існування, отримали перші результати, вас знають та визнають на теренах нашого міста! (вручення гранту від фонду Литвина http://www.novograd-orthodox.org/ua/news/sobor/1680/) Висловлюємо в черговий раз щиру подяку волонтерам та активістам клубу «NIKA», які за власним покликанням несуть в широкі маси свої світлі та чисті ідеї, показують особистий приклад активності, чесності та компетентності. Бажаємо і в подальшому успішно реалізувати ваші амбітні плани, адже попереду багато роботи та звершень! Щиро зичимо кожному з вас міцного здоров’я, сили духу, завжди пам’ятати, що ви робите важливу й надзвичайно потрібну справу. Нових звершень вам та всіляких гараздів!».

Протодиякон Миколай Мізерний подарував активістам богослужбову просфору з витягнутою за них часточкою.

Вихованці недільної школи, на чолі з викладачем Ларисою Юріївною Барановською, подарували особисто для клубу складений гімн і пообіцяли згодом додати музику.

Клуб активістів молодих та сильних –
Непереможні раз у раз.
Дзвінке ім’я лунає NIKA
Святий Георгій серед нас.
Байдужість – ворог наш,
Хай всі про це почують.
Не будемо стояти ми осторонь проблем.
Гаряче серце маємо
І твердо запевняємо
Вершини подолаємо і кожний шлях знайде.
Георгіївські хрести
Та стрічки на медалях –
Історія батьків та прадідів моїх.
Цю землю захищати
Та віру зберігати
Вони через століття нам дали заповіт.

Активісти, в свою чергу, подякували отцю Валентину, волонтерам і подарували пісню та квіти.

Для всіх присутніх юними активістами було подаровано: пісні, танці та декілька музичних номерів у виконанні вокально-інструментального гурту «NIKA».
Після офіційної частини свята і фото на пам’ять всі бажаючі мали можливість продовжити відпочинок на мальовничому березі річки Случ. Там на всіх чекали: пісні під гітару у колі друзів, спортивно-розважальні ігри (футбол, волейбол, бадмінтон) разом зі священиками та апетитні пригощання.

Дружні відпочинки на лоні природи згуртовують юнаків та дівчат, об’єднують заради спільної мети та пропагують здоровий духовно – фізичний спосіб життя.

Такі молодіжні організації як «Молодіжний клуб активного покоління «NIKA» дуже потрібні для сучасної молоді зі споживацькими нахилами. Наш клуб - не релігійна організація, але наставник клубу о.Валентин намагається спрямовувати кроки юних активістів у правильне русло і молодь легко і з радістю спілкується зі священиками та поступово наближається до Бога.

Прес-служба Новоград-Волинського Троїцького округу.

Третя річниця молодіжного клубу!