Третій день святкування Різдва Христового: благодійний вечір колядок у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева, Хресний хід вулицями міста

10.01.2022

Тривають Різдвяні Святки… Дев’ятого січня у Свято-Миколаївському соборі пройшов благодійний вечір колядок. Опівдні духовенство та віруючі Бердичівського благочиння звершили Хресний хід до пам’ятного знаку на честь 2000-річчя Різдва Христового.

У святковий недільний день після закінчення Божественної Літургії свт. Іоанна Златоуста у Свято-Миколаївському соборі розпочався благодійний вечір Різдвяних колядок. «Христос Рождається!» – привітав паству благочинний Бердичівського округу, настоятель храму архімандрит Варфоломій (Бойков) і побажав нести світлу радість Різдва у домівки і ділитися нею з рідними та близькими. «Небо і земля славлять Різдво Христове, – запросила до спілкування велику духовну родину незмінна ведуча, сценарист і режисер програми вечора, натхненна дослідниця українського фольклору Лариса Куліченко. – Нехай звучать колядки, а в серцях панує свято! Нехай усіх зігріває вічна радість Різдва, нехай світло Віфлеємської зірки осяває душі, даруючи мир і добро! Зичу всім знайти найцінніше, зберегти найдорожче, отримати довгоочікуване…» Учасники вечора колядок – півчі міських церковних хорів та кліросів і вихованці та викладачі Недільних шкіл храмів Бердичева. З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, такі Різдвяні дійства проходять у благочиннях Житомирської єпархії одинадцятий рік поспіль.

Хор Свято-Миколаївського собору (настоятель – архімандрит Варфоломій (Бойков), регент – Микола Миронець) розпочав пісенну програму. Урочисто, піднесено і велично пролунав тропар «Рождество Твое, Христе Боже наш». «Колядки можна починати вчити, коли зажнуть перший сніп, – вела задушевну розмову зі слухачами ведуча свята. – Наш «Щедрик» завоював увесь світ…» Храмом розливалися пісні – то радісні і жваві, то мелодійні та ліричні. Дитячий хор Недільної школи «Іскринка» при храмі ікони Божої Матері «Цілителька» (настоятель – протоієрей Роман Бойков, музичний керівник – Галина Могилевич) дарував віночок щирих побажань: «Хай Ісус, мале дитя, благословить ваше життя…» Юних парафіян змінив церковний хор храму на території лікарні (регент – Анатолій Панасюк): «Богу рожденному співаймо і всі весело заграймо…» Трепетними хвилями розливалися голоси півчих кліросу Свято-Миколаївського собору (регент – Єлена Лисай): «Слава во вишних Богу, слава во вишних Богу і мир всім на землі…» А парафіяни дякували за подаровану радість сяйвом очей и щирими усмішками, тихо підспівуючи: «Святий вечір, добрий вечір усім людям на здоров’я…» Вихованці Недільної школи при Свято-Миколаївському соборі (завідуюча навчанням – Юлія Омельчук, музичний керівник – Лілія Шевлякова) разом із викладачами та батьками внесли в концерт нотку безпосередності і зворушливості. Колядники з Віфлеємською зіркою славили Народження Божественного Немовляти та бажали всім щастя і здоров'я, миру та радості. Заключним акордом дійства став дивовижний спів хору Свято-Троїцького храму (настоятель – протоієрей Михаїл Гоюк, регент – матушка Марія Гоюк). «Радуйтеся всі люди враз, радість з неба прийшла що нас…» І весь храм: духовенство, парафіяни та гості – підхопили відомі всім улюблені рядки: «Добрий вечір тобі, пане господарю, радуйся! Ой радуйся, земле, Син Божий народився!»

Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) подякував усім колективам за натхнення і творчість. Юні колядники отримали чудові подарунки від щедрих душею меценатів-благодійників – засновника і власника мережі АЗС «БРСМ-Нафта» Андрія Васильовича Біби та куратора керуючого СМ «Наш край» у м. Бердичеві Олени Іванівни Речич. Благодійний вечір завершився теплими побажаннями добра, тепла і взаєморозуміння… Зібрані кошти спрямують на підтримку дітей, чиї батьки загинули в зоні ООС (АТО), дітей-сиріт та малюків, позбавленим батьківського піклування.

Після яскравого різнобарвного дійства духовенство на чолі з благочинним Бердичівського округу архімандритом Варфоломієм (Бойковим) і віруючі різних парафій за доброю традицією вирушили Хресним ходом із молебним співом від Свято-Миколаївського собору до пам’ятного знаку на честь 2000-річчя Різдва Христового. Тихо падав пухнастий білий сніг, на душе було радісно та світло. І здавалося, нечутно літають ангели, радіючи разом із людьми…

На майданчику перед пам’ятним знаком на честь 2000-річчя Різдва Христового було звершено молебень. «Христос Рождається! Славімо Його!» – тричі пролунало над засніженою землею під зимовим небом. І знову в єдиному пориві люди співали колядку: «Нова радість стала, яка не бувала, над вертепом звізда ясна на весь світ засіяла…»

Святки розпочалися 7-го січня і триватимуть до 19-го січня – свята Хрещення Господнього. Церква закликає віруючих проводити ці дні у радості, любові та злагоді і здійснювати справи милосердя. Особливо потрібно не забувати про тих, хто найбільше потребує уваги й турботи…

Прес-служба Бердичівського благочиння.Роздiл: 
Новости Благочиний