Торжество Православ'я у Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

25.03.2013

24 березня 2013 року, у першу недiлю Великого посту свята Православна Церква урочисто відзначає перемогу православ'я над єресями, тому цей день називається «Торжеством православ'я». Це свято було установлене у 842 р. при вiзантiйському iмператорi Михаїлi i його матерi Феодорi, коли Константинопольським Патрiархом був св. Мефодiй.

У цей воскресний день чисельна кількість вірян зібралась у Спасо-Преображенському Кафедральному Соборі міста Житомира. Святу Божествену Літургію Василія Великого, у співслужінні кліриків храму, очолив керуючий єпархією архієпископ Житомирський та Новоград-Волинський Никодим.

У ці особливі дні духовної весни Вся храмова атмосфера Великого посту пройнята духом покаяння, під час богослужіння відбувається дивна переміна свідомості: особлива мелодія співу, поклони, символічне вбрання храму та духовенства – все це наводить на особливий духовний рух, на наближення до божественної чистоти та світла. У душі людській народжується відчуття звільнення від хаотичної марноти світу цього. І саме в цьому найвищий зміст торжества православ’я. Початок найвищої нашої перемоги.

За уставом нашої Церкви, після отпусту літургії звершується урочистий молебень із чином Торжества Православ'я, під час якого згадуються отці Православної Церкви, котрі своїм подвижницьким життям відстоювали та возвеличували Християнську віру.

Торжество Православ'я у Спасо-Преображенському кафедральному соборі.