Святительська молитва у селищі Привітів!

20.09.2014

20 вересня 2014 року, у переддень свята Різдва Пресвятої Діви Богородиці архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський, Високопреосвященніший Никодим, відвідав Любарське благочиння. Владику надзвичайно тепло зустрічали у мальовничому селищі на майже самому краєчку Житомирської області. Сама навіть назва села, - Привітів, - свідчить про щирих, привітних і віруючих людей.

У Привітові знаходиться древня церква, названа на честь свята Різдва Пресвятої Богородиці. Перші згадки про храм датуються 1737 роком, збудована в 1760 році, про це був вирізаний напис на вхідних дверях, освячена 12 травня 1765 року. Храм чимало раз розбирали і будували новий, руйнували під час війни і знову зводили. В 1941 році, за декілька тижнів до війни, безбожна влада розібрала будівлю церкви, майно порозтягували, книги та церковні атрибути повикидали на вулицю в калюжі, глумились над ними, був скинутий хрест... Проте Господь не залишив святиню без Свого Небесного покрову і ось через численні роки храм знову сяє і возноситься над своїм селищем, закликаючи до спільної молитви кожного істино віруючого християнина.

Правлячого архіпастиря встеленою доріжкою, підставляючи долоні під благословіння стрічали прихожани та гості із сіл, що знаходяться неподалік. Піднесли квіти та коровай. Також надзвичайно цікавим виступом та піснями зустріли дорогого гостя діточки.

Не тільки приїзд Владики став нарочитою подію для жителів селища, але і святковий чин освячення храму, котрий у співслужінні духовенства очолив архієпископ Никодим. Після завершення освячення було звершено урочисту Божественну літургію. Його Високопреосвященству співслужив благочинний Любарського району прот. Миколай Шапіренко та священство благочиння.

Наприкінці молитви Владика привітав духовенство та богомольців із святом, а також висловив особливі слова подяки та побажань настоятелю парафії, ієрею Филипу Варламову.

Прес-служба Житомирської єпархії

Святительська молитва у селищі Привітів!