Свято-Петропавлівська парафія села Реї відзначила своє 25-річчя!

29.11.2018

Рік 2018-й – знаменний для православних віруючих села Реї. Двадцять восьмого листопада Свято-Петропавлівськая парафія відзначила своє 25-річчя. Перші Богослужіння у місцевому храмі стали звершуватися в 1993-му році. І ось уже чверть століття в цьому святому місці не припиняється молитва перед престолом Божим.

За недовгі 25 років Свято-Петропавлівська парафія пережила чимало великих та маленьких подій. Сільський храм розмістився у пристосованому приміщенні, де перед тим діяла швейна майстерня. Стареньку будівлю ремонтували всім селом, і 28-го листопада 1993-го року тут почали звершували Богослужіння. Першими парафіяльними священиками стали отець Зіновій Ромах та отець Анатолій Бочковський. З 1994-го по 2013-й рр. настоятелем Свято-Петропавлівської церкви був ієрей Олександр Подзюбанчук (упокоївся у Господові у 2016-му р.), який чимало сил віддав храму та згуртуванню православної громади. У жовтні 2013-го року парафію очолив ієрей Євген Дзядух. Завдяки його старанням і трудам віруючих та за підтримки меценатів розпочалися роботи зі зведення нового п’ятикупольного хрестоподібного храму. Восени 2015-го було звершено освячення Хреста на місці будівництва нової церкви. З кожним днем просуваються роботи, і поступово вимальовуються обриси майбутнього храму… І радіють серцями жителі Реї, бачачи ці зміни: ось-ось під його склепінням зазвучить молитовний спів…

Цього року, 28-го листопада, у невеликій Свято-Петропавлівській церкві зібралися десятки парафіян, для котрих вона стала другою домівкою, місцем, де завжди вислухають, підтримають і дадуть пораду. Настоятель храму, ієрей Євген Дзядух, звершив святкову Божественну Літургію. Люди підносили молитви за здоров’я своїх рідних і близьких, за мир в Україні і поминали спочилого отця Олександра та парафіян, які відійшли у світ інший… Наприкінці Служби Божої священик звернувся з повчальним словом до присутніх, подякував за спільну молитву й привітав зі святковою подією: «Бажаю всім вам душевної чистоти і гармонії, миру та спокою, любові і добра, взаєморозуміння й терпіння. Нехай благодаттю Божою і молитвами святих первоверховних апостолів Петра і Павла примножиться радість, зціляться недуги та зміцніє віра ваша. Нехай Господь благословить ваші труди і обдарує всіх Своїми милостями та щедротами!»

Далі всі були запрошені на святкове чаювання зі смаколиками, яке влаштували парафіяни. За неспішною бесідою віруючі згадували початок 90-х років, першого настоятеля – протоієрея Зіновія Ромаха, наступних священиків – протоієрея Анатолія Бочковського та ієрея Олександра Подзюбанчука (нині покійного). Щиро дякували своєму турботливому батюшці – ієрею Євгену Дзядуху, старожилам парафії та справжнім помічникам – меценатам, котрі підтримують у різних потребах, і ділилися планами про подальші труди на славу Матері Церкві.

Маленькій ювілей – це не тільки свято, а й підбиття підсумків. І найголовнішим є те, що в парафії – згуртована паства, яка прагне до духовного зростання, любові та розуміння.

Прес-служба Бердичівського благочиння.