Святі воїни, моліть Бога за нас!

16.10.2013

Любов до Батьківщини, готовність до самопожертви, патріотичний обов’язок завжди були тими моральними принципами, на яких ґрунтувалась армія і які проповідувала Церква.

У часи великих лихоліть наш народ звертався до Святих сповідників Божих, які постійно захищали й охороняли Його. Вони були звичайними людьми, мали ім’я та сім’ю, але Господь сподобив їх на подвиги не тільки в земному житті, а й більш високому – духовному, не для себе, а для всього православного світу, і стали вони святими покровителями воїнства і в ратних подвигах, і в мирних справах.

Тому логічним стало те, що в рамках проведення Всеукраїнського хресного ходу з мощами 12 святих воїнів, приуроченого 1025-річчю хрещення Київської Русі та 69-й річниці визволення України від нацистських загарбників, по милості Божій, з благословення Високопреосвященнішого Никодима, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, 10 жовтня 2013 року у військовому інституті перебували святі мощі та була представлена фотовиставка авторських робіт «Дорога до храму» генерала у відставці Драгана М. Ю.

На території навчального закладу, біля каплички Святого благовірного князя Ярослава Мудрого, був відслужений молебен з читанням акафісту Святому Георгію Победоносцю, який очолив Благочинний Житомирського районного округу Української Православної Церкви протоієрей Богдан Лядобрук. Йому співслужили священники Житомирського районного округу: протоієрей Віталій Шоха, ієрей Сергій Пацурін та ієрей Григорій Маркевич. Бажання переглянути фотовиставку, помолитися та прикластися до святині, попросити у Святих угодників Божих допомоги у справах захисту нашої Вітчизни виявили багато офіцерів, курсантів, солдатів, студентів та цивільних працівників інституту.

Прес-служба Житомирського районного благочиння.

Святі воїни, моліть Бога за нас!