Світла подія осяяла радістю село Демчин у дні Великого посту: освячено Хрест на місці майбутнього храму

19.03.2020

Світла подія осяяла радістю село Демчин у дні Великого посту. Шістнадцятого березня було звершено освячення Хреста на місці будівництва майбутнього храму святої блаженної Ксенії Петербурзької.

Буде церква – оживе душа…

Цієї миті давно чекали мешканці невеликого села на Бердичівщині. Здіймали свої палкі молитви до Господа, аби в Демчині постав храм – духовний стрижень у житті будь-якої православної людини. У дивовижно сонячний та ясний день важлива історична і духовна подія зібрала жителів Демчина та навколишніх сіл на галявині біля перехрестя доріг. Приїхали й бердичівляни та гості з Києва, приєдналися голова Швайківської об’єднаної територіальної громади Тарас Яригін, його заступник Роман Кваша, в. о. старости Мирославського старостинського округу Тетяна Мазур, депутат Швайківської сільської ради Надія Царук, генеральний директор ПАТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес» Ігор Щесняк, директор ТОВ «Агроінвестконтакт» Вальтер Чедія і представник ПП «Надія» Олена Левицька. Люди поприходили цілими родинами: з батьками, бабусями, дідусями і маленькими дітками. Серед них – Тетяна та Сергій Венгеруки і троє їх маленьких синів Саша, Ваня та Володимир. «Сьогодні в душі – незвичайні почуття, – говорить подружжя. – Радіють люди, радіє природа. З Божою милістю починаємо будувати храм…» «Слава Богу, – посміхається Надія Семенюк, – дочекалися, буде у нас церква в селі! І наша земля перебуватиме під захистом святої блаженної Ксенії Петербурзької…» «Душа співає, серце радіє, – ділиться почуттями Євгенія Камінчук. – І квітне надія: все задумане вдасться…» Дитинство Ігоря Харченка пройшло у Демчині, з маленьким селом пов’язані світлі роки його життя. Нині чоловік керує підприємством – очолює ТОВ «ЛІРА ЛТД» у місті Києві. Вже декілька років він мріє про зведення храму у Демчині: «Сьогодні ми стали на крок ближче до здійснення мрії. Буду робити все, щоб прискорити будівництво». З ініціативи Ігоря Валентиновича на майданчику, де постане храм, встановлені три великі ікони: «Собор Всіх Святих», святої блаженної Ксенії Петербурзької та Пресвятої Богородиці «Неупиваєма Чаша».

«Кресту Твоему поклоняемся, Владыко, и Святое Воскресение Твое славим…»

Опівдні у понеділок Седмиці 3-ї Великого посту благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков) звершив Чин освячення Хреста на місці будівництва храму святої блаженної Ксенії Петербурзької у співслужінні настоятеля Свято-Михайлівської церкви с. Маркушів архімандрита Мануїла (Бицика), духівника благочиння – настоятеля Свято-Димитрівського храму смт. Гришківців протоієрея Миколая Шпички, настоятеля Свято-Георгіївського храму м. Бердичева протоієрея Андрія Корнющенка та ієрея Михаїла Худякова, котрий духовно окормляє с. Демчин. «Cпаси, Господи, люди Твоя, и благослови достояние Твое, победы на сопротивныя даруя, и Твое сохраняя Крестом Твоим жительство…» – линув молитовний спів над землею, що прокидається від зимового сну і дихає весною під синім куполом неба… Здавалося, що розгладилися обличчя людей, засяявши внутрішнім світлом… П’ятиметровий дубовий хрест піднявся у височінь... Люди припадали до його підніжжя з молитвою і поклонами… «Сьогодні ми бачимо початок народження храму Божого, – привітав усіх із великою духовною подією благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков). – Тут будуть вівтар та престол, і Христос Тілом та Кров’ю Своєю даватиме нам спасіння. Цей Хрест – джерело життя, ключ до воріт райських. Там, де сяють куполи церкви, благодать сходить на землю. Вірю, чудесним світлом будуть променіти хрести на храмових банях. Ми підносили сьогодні молитву за припинення згубної пошесті, за здоров’я недужих і лікарів... Вірю, подолаємо всі випробування та негаразди, і наші діти примножать духовні традиції народу святої української землі – колиски Православ’я».

Ієрей Михаїл подякував отцю благочинному, духовенству й всім віруючим за спільну молитву: «Цей день закарбується в нашій пам’яті. Слова глибокої поваги та низький уклін усім, хто долучився до цієї благої справи, хто доклав хоч краплинку праці та часу». Головний ініціатор і помічник будівництва Ігор Харченко – вдруге в житті на такій події: «Мрія здійснюється. Дякую всім, хто підтримує й допомагає, а особливо – Ользі Володимирівні Щесняк». Чимало праці взяв на свої плечі і Євгеній Василюк, котрий звернувся до людей із теплими побажаннями: «Здоров’я духовного та тілесного вам. Нехай Бог благословить нас усіх». Мирного неба, добрих звершень та любові і взаємоповаги зичили присутнім голова Швайківської ОТГ Тарас Яригін та його заступник Роман Кваша, подарувавши ієрею Михаїлу Худякову ікону Ангела Хранителя. Добрі слова й напуття адресували в. о. старости Мирославського старостинського округу Тетяна Мазур, депутат Швайківської сільської ради Надія Царук і директор ТОВ «Агроінвестконтакт» Вальтер Чедія. Чотири покоління родини Щесняків приїжджають на землю Демчинську, яка надихає і наповнює теплом. Генеральний директор ПАТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес» Ігор Щесняк із нетерпінням чекає того часу, коли люди будуть дякувати Господу і славити Творця під час Божественної Літургії у новозбудованому храмі, знаходити там втіху, розраду й душевний спокій.

Серед численних помічників у богоугодній справі – його матір, 82-річна Ольга Володимирівна Щесняк, котра подарувала свою земельну ділянку під будівництво храму, та сестра Людмила, директор ПП «Надія» Віталій Левицький, який надав підтримку у вирішенні транспортних питань, Олександр Нехворовський, котрий виготовив Хрест, Сергій Козлюк, який займався зварювальними роботами, справжній трудівник та вправний помічник Назар Озімук і чимало інших небайдужих жителів Демчина й Мирославки. Як писав святитель Іоанн Златоуст, Господь «і зроблене приймає, і наміри вітає, і діяння шанує, і задуми хвалить…»

Сучасники розповідатимуть дітям та онукам своїм про цей березневий день, коли був покладений початок будівництва: освячено Хрест на місці спорудження храму – маленької частинки Неба на землі... Пройде повз людина і поклониться тому святому, великому та животворящому, що несе в собі спасительний образ Хреста Господнього.

Прес-служба Бердичівського благочиння.


Роздiл: 
Новости Благочиний