Столітній храм у Оліївці відзначив Престольне свято

22.09.2021

21 вересня в столітньому Свято-Різдво-Богородичному храмі села Оліївка (Оліївська громада) відзначили Престольне свято. Про це повідомляє прес-служба Житомирської єпархії Української Православної Церкви.

На свято завітали жителі Оліївки, Піщанки та сусідніх сіл. Прийшли привітати односельчан і Оліївський сільський голова Анатолій Мельниченко та секретар Оліївської сільської ради Олександр Готич. Вони подарували храму ікону святителя Євменія, архієпископа Житомирського і Овруцького. Традиційно розділити радість з вірянами прибули священики, життя яких пов’язано з цим селом.

Зранку перед літургією відбувся водосвятний молебень. Божественну літургію очолив настоятель Оліївського храму отець Андрій Погоров. На завершення Богослужіння відбулася хресна хода, під час якої люди були окроплені святою водою.

У проповіді настоятель храму отець Андрій Погоров наголосив на важливості свята Різдва Пресвятої Богородиці для всіх православних християн. Пресвята Богородиця народила Спасителя світу – Ісуса Христа, Який показав нам шлях, згідно якого ми маємо жити для нашого спасіння. Це перше двунадесяте свято в церковному році, що почався 1 (14) вересня. А останнім двунадесятим святом в церковному році є також свято, що присвячене Божій Матері, - це Успіння Пресвятої Богородиці.

Під час святкування пролунали побажання міцного здоров’я та Божої допомоги всім у добрих починаннях. Було наголошено на тому, наскільки в наш непростий час важливо щиро надіятися на Бога, відвідувати храм і мати любов один до одного.

Також присутній на святі настоятель храму в сусідньому селі Троковичі отець Миколай Кордон підкреслив, наскільки важливо трудитися во Славу Божу і на благо ближніх. За його словами, Оліївський храм радує своєю красою всіх, хто прибуває сюди чи проїжджає поруч. У цьому храмі і біля храму трудяться самовіддані люди, які, з Божою допомогою, разом з однодумцями роблять все, аби підтримувати красу і велич церкви в центральній садибі Оліївської громади.