Соборний молебень за мир та спокій звершили у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева!

18.01.2019

З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, 17-го січня, у четвер седмиці 34-ї після Пятидесятниці, у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева було звершено соборний молебень за мир та спокій в Україні.

У день, коли Православна Церква згадує Собор 70-ти апостолів, у головному храмі Бердичева було звершено соборний молебень за мир та спокій в Україні. Богослужіння очолив благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков). Молебень за старовинним чином відрізняється особливою піднесеністю та урочистістю. Лунав розмірений і злагоджений спів кліросу, якому вторили тихі голоси віруючих: «Помилуй мя, Боже, по велицей милости Твоей и по множеству щедрот Твоих очисти беззаконие мое…» Люди просили Господа подати Україні глибокий та непорушний мир, зміцніти у випробуваннях та укріпити сили духовні й тілесні…

Отець благочинний звернувся до молільників із повчальним словом, побажавши: «Нехай Господь подарує у цьому році мир, злагоду та спокій нашій державі, богоспасаємому народу українському і кожній родині! Нехай панує мир на рідній землі, у наших оселях та серцях!»

Після молебню духовенство читало Акафісти Господу Ісусу Христу, Пресвятій Богородиці і Святителю Миколаю Чудотворцю.

Цього дня також пройшли збори духовенства благочиння. Голова зібрання, благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков), привітав усіх зі святами зимового календаря і тепло подякував за підготовку та участь у проведенні восьмого благодійного вечора Різдвяних колядок: «Традиційні дійства пройшли у міських та сільських храмах, до акції доброї волі долучилися віруючі різних парафій, і в цілому було зібрано 14183 гривні для оздоровлення у літньому православному таборі відпочинку дітей, чиї батьки загинули в зоні ООС (АТО), дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування».

Також отець благочинний нагадав, що продовжаться щорічні відвідини парафій і звершення у храмах соборних Богослужінь. Під час зборів обговорювалися різні актуальні питання церковного життя.

Прес-служба Бердичівського благочиння.