Соборний молебень у Свято-Успенському храмі села Райгородка

05.12.2016

У день Предпразднства Введення в храм Пресвятої Богородиці у Свято-Успенській церкві села Райгородка було звершено молебень про мир і примноження любові, який очолив благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков у співслужінні настоятеля храму ієрея Євгенія Воробйова та клірика Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протодиякона Віталія Кльона.

З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, у храмах Бердичівського благочиння правлять соборні Богослужіння за мир. Третього листопада православні віруючі с. Райгородка підносили молитву до Господа з проханням послати милості землі нашій у годину тяжких випробувань.
Із глибини століть у день сьогоднішній

Давнім та цікавим є минуле Райгородка, з яким невід’ємно пов’язана історія сільського храму. І треба віддати належне місцевим ентузіастам-країзнавцям, котрі по краплині збирають відомості про рідний край. Як розповідає дослідник на ім’я Вова Андрушенко, історія Райгородка починається з ХІ століття, а у 1649-му році в архівних документах уперше згадується замок «Рай» (від прізвища феодала), зведений біля річки Глибока Канава, навколо якого і виросло село.

У старовинні часи окрасою Райгородка була дерев’яна церква Покрови Пресвятої Богородиці, відома з 1771-го року. За промислом Господнім навіть у зловісних 30-х роках минулого століття в ній не припинялася Служба Божа, і храм не піддався знищенню. Лише взимку 1941-го р. вийшла Постанова ЦК КП(б)У «Про закриття церкви в селі Райгородок Янушпільського району Житомирської області» (храм був спалений під час фашистської окупації). Прихожанка Людмила Малянівська переказує почуте від своєї бабусі: храм знаходився в центрі села, в тому районі, де колись розташовувалася стара школа.

У 1998-му році в приміщенні колишньої сільської ради відкрили теперішню Свято-Успенську церкву, де почали правити Богослужіння. Першим настоятелем став отець Ілля Вислинський. Життя йшло своєю чергою, змінювалася парафія, несли пастирське служіння нові священники. З 2000-го року храм окормляв отець Сергій Радчук, згодом – отець Анатолій Сівченко. З 2008-го настоятелем церкви є ієрей Євгеній Воробйов. Протягом багатьох років він піклується про благоліпність та упорядкування храму, наставляє Божим словом паству і згуртовує православну громаду.

Обнови серця наші любов'ю Твоєю та утверди мир…

У тиші Свято-Успенського храму звершується соборний молебень за мир… Піднесено і гармонійно звучить спів церковного хору на чолі з регентом – матушкою Катериною Воробйовою. Тремтять у синій напівтемряві вогники свічок, спрямовуються до Бога палкі молитви… Звучать повчальні слова благочинного Бердичівського округу протоієрея Віталія Бойкова: «Ми йдемо шляхом Різдвяного посту – дорогою духовного зростання, йдемо назустріч Новонародженому Немовляті Христу. Нехай терені посту очистять вас, зміцнять у добрих думках та благих справах! Нехай Божественна любов зігріває серце кожного! Нехай Господь щедро покриє нас миром!»

Після завершення Богослужіння отець благочинний провів звітно-виборні парафіяльні збори. Віруючі спілкувалися та обмінювалися думками про церковні справи. До нової ради на чолі з настоятелем Свято-Успенського храму ієреєм Євгенієм Воробйовим увійшли староста – Андрій Миколайович Олійник і скарбник – Василь Анатолійович Дідичук, до ревізійної комісії обрали Олену Миколаївну Дідичук (голова) та Людмилу Іванівну Малянівську і Олену Федорівну Слюсар. Голова зібрання побажав православній громаді й церковному активу взаєморозуміння, миру та злагоди і Божої помочі в усіх справах.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Соборний молебень у Свято-Успенському храмі села Райгородка