Що покласти у Великодній кошик?

24.04.2019

Готуємося до Великодня! Світле Христове Воскресіння – головна подія церковного календаря, найдавніше і найважливіше християнське свято. Його зустрічі передує Великий Піст – час для молитви, переосмислення цінностей, покаяння і духовного очищення. Щоб у повній мірі сповнитися радістю Христового Воскресіння, до цього дня слід йти зі світлими думками, помислами та прагненнями. Освячення святкових страв – стародавній звичай Церкви. Що потрібно покласти у Великодній кошик?

Господині готують на святковий стіл найкращі та найулюбленіші страви для рідних і гостей. Головні – це ті, що будуть у Пасхальній корзині. Багатьох цікавить, що слід покласти у Великодній кошик, прикрашений зеленню, квітами й кольоровими стрічками та застелений вишиваним рушником.

Ми зустрілися з благочинним Бердичівського округу архімандритом Варфоломієм (Бойковим) і спитали, які продукти благословляють на споживання після Великого посту. «Читаються молитви на освячення пасок, яєць, сиру та м’яса, щоб Господь благословив ці продукти для нашої користі, – пояснив архімандрит Варфоломій. – Люди приносять і інші страви, але м’ясо не може перебувати в храмі. Якщо воно є в кошику, краще почекати освячення за межами церкви. Хочеться порадити, щоб у це світле й радісне свято віруючі прийшли на Богослужіння, помолилися і подякували Воскреслому Христу за все».

Найголовніше у Великодньому кошику – паска, яка символізує Воскресіння Христа і повноту життя. Неодмінний атрибут Великодня – фарбовані або розписані яйця. Дехто заповнює свої кошики солодощами і фруктами, бажаючи, щоб на святковому столі було освячено все до останньої крихти, а це вже справа смаку. Але зовсім не обов'язково, аби корзинка виглядала краще і пишніше, ніж у інших. Головне, щоб душа була відкрита назустріч Богу, щоб там міг перебувати Христос.

Зустрівши Воскреслого Господа на Божественній Літургії, ми з радістю в серці повернемось у свої оселі й сядемо за святковий стіл. І хоча за українською традицією він рясніє усілякими стравами, найважливіше – щоб у домівці панували мир, радість та любов…

Прес-служба Бердичівського благочиння.