«Щаслива родина – міцна Україна», — Всеукраїнський форум сім’ї відбувся у м. Києві

17.03.2018

З благословення Високопреосвященнішого митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима клірик Житомирської єпархії прот. Димитрій Ільчук взяв участь у Всеукраїнському форумі сім’ї, який відбувся в «Українському домі» м. Київ 14 березня 2018 року.

Цей захід було ініційовано Громадським рухом «Україна за сім’ю» за підтримки Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та Міжфракційного депутатського об’єднання Верховної Ради «За духовність, моральність і здоров’я України». Близько 700 представників релігійних спільнот, громадських організацій та органів місцевого самоврядування, науковців і освітян з усіх областей України взяли участь у Всеукраїнському форумі сім’ї «Щаслива родина — міцна Україна». Метою форуму було привернення уваги до проблем сім’ї та дітей в Україні, консолідація зусиль представників органів влади і громадськості задля захисту цінностей української сім’ї та формування державної сімейної політики, заснованої на традиційних українських цінностях. Програма заходу включала пленарні засідання, працю в чотирьох тематичних секціях, таких як освітні програми, потенціал громадськості та Церков у захисті сім’ї, масові комунікації в питаннях сім’ї та відповідальне батьківство, а також працю у робочих групах по областях. Після пленарного засідання відбулась панельна дискусія, у якій взяв участь співробітник Синодального відділу УПЦ у справах сім`ї та керівник сімейного відділу прот. Михаїл Коник з Львівської єпархії.

У доповідях також говорилось про аборти, як явище, яке нищить сім’ю і є жахливою формою самогубства усього народу. Як головні причини, що приводять до такого становища, учасники форуму називали: по-перше — неготовність молодих людей до шлюбу і створення родини; по-друге — відсутність належної матеріальної і моральної підтримки вже існуючих сімей з боку держави, і нерідко — з боку Церкви, що, зокрема, викликає таке явище, як трудова міграція, яка також руйнує родини; по-третє — нав’язування Україні антисімейних норм і законів, коли деякі міжнародні організації використовують процес інтеграції в ЄС для насадження в Україні гендерної ідеології. У ході роботи в групах по областях учасники Форуму обговорювали методи створення просімейного середовища на місцях. Була схвалені ініціативи, як проведення «Маршів за сім’ю».

Говорилось також і про важливу роль впливу органів місцевого самоврядування і місцевих депутатів Верховної Ради на створення просімейного законодавства та блокування впровадження в законодавство гендерної ідеології.

Майже всі доповідачі — а це були представники Церков, депутати Верховної Ради, науковці тощо – посилались на християнські моральні цінності, і це було тим чинником, який нас об’єднував. Це показує, що неможливо зрозуміти ані людину, ані людську сім’ю без віднесення до Божого плану, записаного в Біблії і традиції Церкви. Друге, що є важливим: Форум був помічений вищими органами влади. Нам зачитували листи, що прийшли на адресу Форуму: від Президента, прем’єр-міністра, були присутні депутати Верховної Ради. Важливо показувати вищому державному керівництву, що громадяни України не будуть пасивно дивитися на нав’язування їм антиродинних ідеологій та антисімейних законів. Марші за сім’ю повинні показати у публічному просторі, що українці хочуть жити в нормальних здорових родинах, що родина становить для них одну з найвищих цінностей на землі. Церква не має стояти осторонь, а діяти!

прот. Димитрій Ільчук