Робота молодіжної організації «Преображення»

22.02.2017

У неділю, 19 лютого, житомирська молодіжна організація «Преображення» з благословіння Високопреосвященнійшого Никодима архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського відвідала недільну школу у селі Привороття. Цей невеличкий населений пункт, в якому проживає лише 800 чоловік, має дуже активну православну молодіжку. Декілька років тому на його території був збудований православний храм Новомучеників і сповідників Руських ХХ століття. Голова організації «Преображення» протоієрей Роман Цукало разом із молоддю був запрошений настоятелем цього храму і по сумісництву керівником приворотської недільної школи священником Костянтином на зустріч у с. Привороття.

На трьох машинах від приміщення житомирської недільної школи, що неподалік Спасо-Преображенського кафедрального собору, молодіжка відправилась в напрямку Привороття. Приблизно через годину 60 км дороги були позаду і автомобілі зупинились біля будівлі тутешньої загальноосвітньої школи, в одному із приміщень якої відбулась зустріч двох молодіжок.

Перше слово було надано протоієрею Роману Цукало, який описав приворотчанам основні напрямки діяльності житомирської організації «Преображення». Після чого історію виникнення та розвитку приходу і молодіжки у с. Привороття розповіла матушка Ірина Угніч, жінка священника, настоятеля храму. Не дивлячись на велику кількість труднощів, зусиллями сім'ї священника за 19 років вдалось не тільки збудувати церкву, а й зібрати на приході досить чисельну православну громаду.

Особливий здобуток православної громади села Привороття — молодіжний хоровий колектив під керівництвом Ірини Угніч. Цей хор приймав участь у багатьох конкурсах по всій Україні та за її межами, де неодноразово займав призові місця. Спеціально для гостей із Житомира колектив виконав декілька православних молитов і відомих українських народних пісень.

Серед молоді організації «Преображення» декілька чоловік постійно співають у хорі Спасо-Преображенського кафедрального собору. І, після виступу приворотського колективу, житомирська молодіжка також проспівала дві молитви для приворотчан, які високо оцінили вокальну майстерність житомирян.

Радість від зустрічі і захват від загального захоплення православним співом надихнули обидва колективи на спільне виконання усім відомих молитов. Об'єднавшись житомирський і приворотський хори почали співати разом, по черзі виконуючи кожний свою частину молитви.

Після спільного співу атмосфера бесіди стала вже повністю неформальною і дві з половиною години часу, що залишився, пролетіли зовсім непомітно у веселому дружньому спілкуванні. На прощання житомирська молодіжка запросила приворотчан до міста Житомира. Запрошення було з радістю прийнято і наступна зустріч стане продовженням знайомства двох православних колективів.

Попрощавшись із приворотською молодіжкою, житомиряни відправились до церкви Новомучеників і сповідників Руських ХХ століття. Тут настоятель храму розповів історію його виникнення і багато цікавих фактів процесу будівництва. Наостанок протоієрей Роман Цукало разом із священником Костянтином виконали спільну молитву для подорожуючих, після чого, вже об одинадцятій годині вечора, молодіжка відправилась у зворотній шлях.

Всю дорогу молодь активно ділилась враженнями від поїздки і будувала плани на подальшу співпрацю і розвиток дружби, яка так раптово виникла між учасниками житомирської і приворотської молодіжок лише за декілька годин спілкування.

Робота молодіжної організації «Преображення»