Різдвяні святки на Андрушівщині

10.01.2017

Свято Різдва — найкрасивіше зимове свято. Православною Церквою воно відзначається 7 січня за новим стилем. Це свято приходить до людей морозної ночі в годину опівнічної храмової служби в сяйві свічок, у світлі зірок і гучному співі хору. Звуки дитячих голосів, що славословлять Бога, як ангельський глас, наповнюють торжеством Всесвіт. Небо і земля славлять Різдво Христове. На землі, хоча б ненадовго, запановує мир, а серця сповнюються доброю волею.

Традиції різдвяних святкувань дуже різноманітні. Так, у нас на Андрушівщині склалися свої добрі звичаї. Щороку у міському храмі Різдва Пресвятої Богородиці проходять святкові колядування. 8 січня відбувся благодійний концерт, присвячений Різдву Христовому за участю районних храмових хорів. Хоч через складні погодні умови багато учасників з сіл не змогли долучитись до колядок, та свято пройшло на славу. Пройшов збір коштів на допомогу діткам-сиротам, батьки яких загинули в АТО. Адже особливо в такі святкові дні потрібно приділяти увагу знедоленим і зігрівати їх своєю любов’ю. Різдвяні Святки завжди вважалися днями особливої благодійності і співчутливості по відношенню до тих, хто позбавлений з яких-небудь причин можливості бути причетним до свята. У ці дні намагалися відвідувати хворих, ходити у в'язниці з подарунками. У дні, коли Господь дарує Себе в образі людському, повинна бути внутрішня готовність до щедрості, до бажання допомогти нужденним.

Вже протягом багатьох років у нашому храмі склалась традиція обдаровувати всіх маленьких колядників, що поспішили прославляти Народженого Іісуса. Завдяки спонсорській підтримці народного депутата Ревеги О.В., Ющинського Ю.В., генерального директора ТОВ ”КАМІА- ПЛЮС” Сухіна А.О. були вручені новорічні подарунки. Долучились і представники влади: міський голова Бойко В.І. та голова районної ради Марценюк С.М.

Старанно готувались до свята й прихожани нашого храму щоб гарно зустріти гостей. Вітали віншуваннями й колядками вихованці недільної школи, чоловічий та жіночий хори храму.

Гарно колядували й фольклорні гурти. Лунали стародавні колядки, які виконували ще наші предки. Адже Україна така багата на пісні різдвяного жанру. І важливо не лише продовжувати, а й примножувати ці духовні традиції!

Христос народився! – Славімо Його!

Регент хору храма Різдва Пресвятої Богородиці
м. Андрушівка Надія Біденко