Різдвяне послання архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима 2014.

Різдвяне послання архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Житомирської єпархії Української Православної Церкви

«Небо і земля нині з'єдналися, бо Христос народився; сьогодні Бог на землю прийшов, і людина піднялася до неба; сьогодні Невидимий за природою стає Видимим плоттю, заради спасіння людей»
(стихира на літії)

У цю Різдвяну ніч, коли засяяло Світло небесної правди, серця віруючих людей наповнені духовною радістю і благоговійним трепетом перед найбільшим і найглибшим таїнством християнської віри – народженням Божого Сина: «Христос родився, Бог воплотився». Творець і Цар віків – Безначальний, Присносущний, Всеблагий – приклонив небеса і зійшов на землю. Всемогутній і Вседосконалий Бог приймає на себе людську природу, навчає людину Божественному закону і звершує справу спасіння. Так, Безначальний починається, Безтілесний утілюється, і Невидимо стає видимо, Христос Спаситель у втіленні прийняв убогість, подібну до нашої. Багатий збіднів, щоб благодатно збагатити нас, зубожілих від гріха і злості диявола.«І Слово стало плоттю і перебувало з нами, повне благодаті та істини» (Ін.1, 14).

Увесь сотворений світ є учасником Божественного промислу; схиляють свої коліна Віфліємські пастухи споглядаючи Небесне чудо; під покровом чудесної зірки поспішають принести свої дари волхви – мудреці, прообразуючи собою всі земні народи, і навіть тварини безсловесні намагаються своїм подихом зігріти Богомладенця. І не лише жива і нежива природа, але і Сили Небесні оспівують Христа, радіючи Пришестю у світ обітованого Спасителя, «Слава у вишніх Богові, і на землі мир, у людях благовоління» (Лк, 2, 14).

Свято Різдва Христового є частиною нашої національної скарбниці. Святий рівноапостольний князь Володимир дарував своєму народові найцінніше – святу православну віру. Христове Різдво – колиска нашої віри, а тільки віра в силі це таїнство в покорі прийняти, зрозуміти і радісно оспівувати народження Божої Дитини, прославляти та величати. Подякуємо ж нині Господу Богу за Його велику милість до нашої держави і нашого народу, адже ми згадуємо про ті важливі події, які тисячолітньою історією являються знаком особливого благоговіння Божого до нашої Святої Церкви, до нашої батьківщини, зокрема це святкування 1025-річниці Хрещення Київської Русі. У цей непростий час для нашого православного народу та української держави важливе збереження миру: душевного, громадського, сімейного, який є основою духовного відродження та державного становлення. Тому, саме сьогодні, дорогі мої, якщо нам дорога наша духовна спадщина, якщо ми зацікавлені, щоб наша молодь, наступні покоління були добрими християнами, а звідси – порядними людьми і гідними громадянами та патріотами, показуймо приклад миролюбства, єдності, уваги, доброти один до одного, не спокушаймося прихованими гаслами розбрату і сварок, не шукаймо неприязні один до одного, не стараймось показувати себе кращими лише на фоні когось гіршого. Зрозуміймо по-справжньому єдине: любов, віра, надія, мир і злагода – це суть і цінність нашого життя, життя з новонародженим Спасителем. Отож, будемо докладати усіх зусиль, щоб наше суспільство шанувало накопичені Православною Церквою за свою тисячолітню історію, ті ідеали та цінності, які є духовними орієнтирами до Життя Вічного.

Улюблена моя паство! Кожний день різдвяних свят – це величне торжество. Земля і небо торжествують – радіють, колядують дорослі та малі. Доноситься радісна прослава Різдва до небес від землі: «Бог Предвічний народився, прийшов днесь із Небес, щоб спасти люд Свій весь, і утішив вся». Так, виходячи на зустріч до Богомладенця приготуймо Йому гідний дарунок: замість ясел – чистоту нашої совісті, замість сіна – теплоту сердець, а замість пелен – щирість віри, щоб гарячими молитвами в святих храмах Божих, турботою про наші сім’ї і добрим ставленням до всіх людей, прийняти і восхваляти радість Різвяної ночі. Тож величаймо Божу Дитину, з ангелами й архангелами Бога прославляймо, на землі і на небі співаймо, поклін віддаймо, з вірою в торжество життя вічного на коліна станьмо.
Возлюблені у Господі боголюбиві пастирі, чесне чернецтво, дорогі брати i сестри! Сердечно вітаю Вас із великим святом Різдва Христового і Новоліттям! Бажаю, щоб Віфліємська Зірка своїм немеркнучим світлом осявала ваш життєвий шлях, а Господь зміцнював ваші духовні і тілесні сили, даруючи кожному щастя, достаток, любов і добро.

Хай буде наступаючий Новий рік роком благословенного миру в наших душах, сім’ях, родинах, у Церкві, Україні і в цілому світі.

Христос з небес, зустрічайте!

+ Никодим,
Архієпископ Житомирський
і Новоград-Волинський

Різдво Христове 2014 р.
м. Житомир.

Різдвяне послання архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима 2014.

Різдвяне послання архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима 2014.

Різдвяне послання архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима 2014.

Різдвяне послання архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима 2014.