Різдво Пресвятої Богородиці: архієрейська Всенічна у кафедральному соборі та 120-річчя храму в Чуднові!

21.09.2016

21 вересня 2016 року, Православна Церква відзначає першге в церковному індикті двунадесяте свято - Різдво Пресвятої і Преблагословенної Діви Богородиці. Пречиста Марія була вимолена у Бога і народжена у світ праведними батьками Іоакимом та Анною.

Накануні цього свята архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим разом із духовенством звершив святкову Всенічну у Житомирському Спасо-Преображенському кафедральному соборі. Під час богослужіння було відслужено чин Літії із благословінням хлібів. Після завершення поієлею Владика привітав прихожан собору із наступаючим святом.

В сам день Різдва Богоматері архієпископ Никодим відвідав Свято-Різдво-Богородичний храм у Чуднові, котрий відзначає своє престольне свято та 120-річчя від побудови. Владику із квітами і короваєм зустрічали прихожани та дітки. Діточок архіпастир благословив та вручив іконочки.

За святою літургією Його Високопреосвященству співслужив секретар єпархії архім. Олексій (Овсянніков), благочинний Чуднівського району та настоятель храму прот. Андрій Змієвський, благочминний Романівського району прот. Ярослав Коверчук, священики Чуднівського благочиння.

Під час богослужіння лунала молитва за мир в нашій державі. Наприкінці служби відбувся урочистий хресний хід.

Владика Никодим щиро і сердечно привітав духовенство, прихожан та гостей із святом на честь Пресвятої Діви Богородиці, а також із ювілейною датою храму. Особливі слова вітання архіпастир висловив настоятелю з нагоди його 15-річчя священицької хіротонії.