Поминальна субота у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева: справи милосердя, турбота про ближніх

02.04.2024

Тридцятого березня, у батьківську поминальну суботу, духовенство і парафіяни Свято-Миколаївського собору м. Бердичева передали благодійну допомогу до міського Союзу інвалідів.

Здавна існує добрий звичай: у дні всецерковного поминання померлих допомагати нужденним та полегшувати тягар тих, хто опинився у складних життєвих обставинах.

Свято-Миколаївський собор м. Бердичева (настоятель – благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій /Бойков/) протягом багатьох років здійснює духовну опіку над людьми з обмеженими можливостями, яких підтримує Союз інвалідів.

У суботу другої седмиці Великого посту після звершення заупокійного богослужіння священство та віруючі головного храму благочиння надіслали підопічним Бердичівського Союзу інвалідів хлібобулочні вироби і фрукти.

Милосердя – вияв любові до потребуючих… За словами Блаженнішого Митрополита Онуфрія, «час посту – це ще час милосердя і допомоги тим, кому погано»: «Озирніться навколо: серед рідних, сусідів і співробітників знайдете тих, котрі потребують розрадливого слова і співчуття. Будьте уважними до тих, кого посилає вам Господь, виявляйте своє милосердя. Пам’ятайте, що ми покликані змінитися та преобразитися. Великий піст – своєрідний камертон для настроювання душі на духовний лад. І цей настрій нам потрібно зберігати якомога довше і після завершення Святої Чотиридесятниці…»

«У справах духовних подавати одне одному руку – ознака братерської любові, спорідненої дружби, щирого прихильності» (святитель Іоанн Златоуст).

Пресслужба Бердичівського благочиння Житомирської єпархії УПЦ.