ПОЛЬЩА. Митрополит Никодим взяв участь у святкуванні з нагоди СОБОРУ СВЯТИХ МУЧЕНИКІВ ХОЛМСЬКИХ І ПІДЛЯШСЬКИХ!

06.06.2021

6 червня 2021 року, Польська Православна Церква молитовно вшановує пам'ять Собору святих мучеників Холмських і Підляшських. З нагоди цієї події, на запрошення архієпископа Люблінського і Холмського Авеля митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим відвідав Польшу та взяв участь у святкуванні, яке відбулось в місті Хелм у храмі на честь святого апостола Іоанна Богослова.

5 червня митрополит Никодим співслужив ієрархам Польської Православної Церкви: архієпископу Люблінському і Холмському Авелю, архієпископу Перемишильсько-Горлицькому Паїсію, Семятичському Варсонофію та єпископу Дубенському Пимену за звершенням урочистого Всенічного Бдіння. Архієреєм співслужив клірик Житомирської єпархії, намісник Тригірського Спасо-Преображенського чоловічого монастиря архімандрит Галактіон (Корінчук), а також місцеве духовенство та гості у священному сані.

Після завершення вечірнього богослужіння Владика прийняв участь у заупокійній панахиді на місці поховання невинно вбитих мешканців села Верховини, які втратили життя за православну віру 6 червня 1945 року. Тоді було замучено близько 200 громадян.

6 червня, в сам день пам'яті святих мучеників Холмських і Підляшських відбулась свята Божественна літургія у храмі на честь Іоанна Богослова міста Хелм. Після завершення богослужіння архієреї, духовенство та віряни звершили урочистий хресний хід навколо храму. Завершилось торжество вітальним словом присутніх архіпастирів.