Паломницька поїздка житомирської молодіжки в Київ

05.12.2016

З благословіння Високопреосвященнішого Никодима, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, в четвер 1 грудня 2016 року відбулась паломницька поїздка активістів житомирської молодіжної організації «Преображення» на чолі із протоієреєм Романом Цукало по монастирям міста Києва. Виїзд із Житомира було заплановано на восьму годину ранку для того, щоб за один день встигнути відвідати якомога більше монастирів. Кінцевим пунктом поїздки став Свято-Троїцький Іонінський монастир, в якому щочетверга о сьомій годині вечера традиційно проходить зустріч молоді із священниками для обговорення важливих питань спасіння православної молодої людини.

Першим місцем, куди навідалась житомирська молодіжка, став Свято-Покровський монастир (Голосіївська Пустинь). Приклонившись до ікон храму на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело», паломники спустились до усипальниці, що розташована під храмом: тут зберігаються останки матушки Аліпії. У цьому наповненому благодаттю місці учасники поїздки помолились і залишили записки разом із іншими численними паломниками, які із своїми скорботами щодня приходять до мощей цієї подвижниці нашого часу.

Паломники відвідали Звіринецький Свято-Михайлівський монастир, Китаєву пустинь і Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру. Одна з найбільших православних святинь України була обов’зковою для відвідування у заздалегідь запланованній подорожі. В наслідок обмеженої кількості часу учасники подорожі мали можливість зайти тільки в головний соборний храм лаври — Свято-Успенський Кафедральний Собор. Ті, хто був в цьому храмі на собі відчули, як захоплює майстерність із якою виконано іконостас і фрески: дивовижна краса внутрішнього оздоблення храму справді налаштовує на благоговіння перед величчю Господа і залишиє сильний відбиток у пам’яті кожного.

Останнім монастирем на карті паломницької подорожі став Свято-Троїцький Іонінський монастир. Житомирська молодіжка вже не вперше відвудує це місце у четверг. Бо саме в цей день в Троїцькій церкві проходить зустріч найбільш активної київської молодіжки. У форматі двогодинної лекції із відповідями на запитання два священники о. Іоасаф и о. Миколай Могильний розкрили просто і з гумором такі теми, як важливість правильної молитви, виховання у собі благоговіння, ставлення до близьких у сім’ї та торкнулися багато інших необхідних для розуміння молоддю питань.

Під час зворотньої дороги до Житомира всі учасники поїздки активно обговорювали підняті київськими священниками теми, а протоієрей Роман Цукало розкривав і доповнював незрозумілі для молоді місця лекції. Ця паломницька поїздка стала пам’ятною не тільки тому, що її учасники доторкнулись до значної кількості великих святинь напротязі лише одного дня, а ще й тому, що стала ґрунтом для справді теплого і душевного спілкування православних молодих людей — головної особливості житомирської молодіжки.

Протоієрей Роман Цукало

Паломницька поїздка житомирської молодіжки в Київ