Паломницька поїздка до святинь Вінниччини!

01.07.2018

По благословінню Високопреосвященнійшого Никодима Митрополита Житомирського та Новоград–Волинського 30.06.2018 року відбулася паломницька поїздка до святинь Вінниччини.

Перед від’їздом духівник воскресної школи протоієрей Миколай Синюк відслужив молебень за подорожуючих та благословив зібраних на паломництво: дітей, батьків, вчителів воскресної школи.

Найпершим місцем паломництва був Свято – Миколаївський собор міста Бердичева, де було проведено екскурсію та подорожуючі мали змогу приклонитися до чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Бердичівська».

Після чого вирушили до каплички на честь Воздвиження Хреста Господнього, який знаходиться в місті Калинівка Вінницької області.

Незважаючи на несприятливі погодні умови, подорожуючі відвідали найдавнішу святиню України Свято–Усікновенський скельний чоловічий монастир, який розташований біля села Лядова. Засноваником монастиря являється преподобний Антоній Києво-Печерський.

На території монастиря паломники мали змогу піднятися на дзвіницю, вклонитися мощам, чудотворній іконі на честь Усікновення чесної голови Хрестителя Господнього Іоанна, чудотворній іконі Пресвятої Богородиці «Отрада і утішеніє» та іншим святиням.

Окрім келій монахів, на території знаходиться печера – костниця, де зберігаються кістки й черепи древніх монахів.

Ще одним мотивом перебування в Лядово є купель Антонієвого джерела. Вода там постійно прохолодна, багато хто вірить у чудотворні властивості цієї купелі, тому паломники охоче окуналися з молитвою для душевного та тілесного очищення і мали змогу набрати води із цілющого джерела.

Наступним місцем перебування паломників був Свято – Троїцький жіночий монастир в селищі Браїлів. Однією із сестер монастиря було проведено екскурсію, після чого паломники мали змогу приклонитися до чудотворних ікон Пресвятої Богородиці «Браілово – Ченстоховської», «Браілово - Почаївської» та «Троєручиці».

Далі паломники відправилися в місто Вінницю до соборів Різдва Богородиці та кафедрального Спасо – Преображенського.

На завершення паломницької поїздки відвідали фонтани у місті Вінниця.