19.04.2012

У четвер Світлої седмиці на дворі дощило, а в актовій залі Мирославської школи наче запалилися десятки маленьких сонечок – це сяяли оченята учнів початкових класів. Дітки раділи зустрічі із настоятелем Свято-Покровської церкви ієреєм Димитрієм Крушеницьким. Щороку священик вітає їх із світлим святом Великодня.

На запрошення директора Мирославської школи Валерія Бабійчука отець Димитрій завітав у Світлий Четвер до учнів 1-4 класів. Чекаючи шановного гостя, вони підготували велику святкову програму разом із педагогом-організатором Наталією Федоровою та музичним керівником Ніною Полюхович. На дитячий концерт прийшла і староста Свято-Покровського храму с. Мирославки Ганна Слободенюк.

Цього дня шкільна актова зала перетворилася на світлицю, де на видному місці в кошику – запашна паска та писанки і крашанки. Святково засвітилися свічки, пролунали звуки дзвонів, заусміхалися маленькі артисти, які чекали свого виходу на сцену.

Дзвони, хай воскреснуть дзвони,
Несуть радість на весь світ, –

розпочала програму ведуча Наталія Федорова. І в залі прозвучали слова «Христос Воскрес!» «Воістину Воскрес!» – радісно відповіли діти. Вони з повагою слухали настоятеля Свято-Покровського храму ієрея Димитрія Крушеницького: «Пасха – це свято радості для всіх: і для дорослих, і для дітей. Воскресіння Христове утверджує нас у вірі, що життя людське має глибокий зміст. Воскресіння Христове – джерело великої радості, до якої причетні всі люди. Це величне свято завжди було символом перемоги добра над злом».

Священик побажав дітям благочестивого життя, доброго здоров'я, слухняності, милосердя до ближніх та поваги до батьків і вчителів.

І яке це було щастя для діток, коли отець Димитрій окропив їх святою водою! Як раділи вони, як щиро сяяли їх очі, сповнені вдячності! Директор Мирославської школи Валерій Бабійчук подякував батюшці за цю зустріч і добрі слова: «Найдорожче, що є в людини, – це віра. Вона дає велику силу, і тоді можна багато чого здійснити. Тож нехай світло Христова Воскресіння осяє наші серця, наповнить наші домівки Божою любов’ю, миром і злагодою! Нехай усі гарні слова, що ви говорите про Ісуса Христа, проникнуть у серце кожного. Шануймо і поважаймо православні традиції. Христос Воскрес!»

Дівчина-Весна у віночку з квітами дарувала школярикам поетичні слова, Господиня свята, восьмикласниця Тетяна Серьогіна, запрошувала всіх до душевної розмови…

Школярі підготували зворушливі інсценування: чотирикласники – виставу «На Великдень», другокласники – «Великодній подарунок», в яких мовою казки говорилося про вічні істини: любов до ближнього, терпіння і доброту. Діти співали і читали вірші:

Великдень всіх нас на гостини просить,
Малює сонце, полотно небес
І крашанку, як усмішку, підносить,
Христос воскрес!

Здавалося, навколишній світ чарівно змінився, став прекрасніше і добріше, а серця наповнилися світлими почуттями. І квітневий день забарвився яскравими великодніми кольорами.

Наприкінці ієрей Димитрій Крушеницький подякував директору школи, вчителям та учням за тепле спілкування і побажав їм Божої допомоги у подальших трудах.

Прес-служба Бердичівського округу.

Настоятель Свято-Покровської церкви с. Мирославки ієрей Димитрій Крушеницький привітав школярів із Великоднем.Настоятель Свято-Покровської церкви с. Мирославки ієрей Димитрій Крушеницький привітав школярів із Великоднем.