Наставник молодіжного клубу «NIKA» протоієрей Валентин Мороз привітав юних активісток з Днем Святих жінок-мироносиць.

23.05.2013

19 травня, у День пам’яті Святих жінок-мироносиць, відбулися чергові збори активістів молодіжного клубу активного покоління «NIKA».
Святкові збори провела ватажок клубу Радчук Діана. Після проголошення девізу та звіту капітанів кожної ланки, було розглянуто ряд питань, серед яких:

- обговорення загальноміського заходу «Пробіг заради життя - 2013», учасниками якого були активісти Клубу;

- визначення дати відзначення третьої річниці від дня створення клубу;

- організація волонтерської допомоги під час проведення Дня захисту дітей у міському парку;

- інше.

Збори завершили проголошенням девізу, спортивними іграми та спілкуванням за чашкою чаю на тему «Що це за свято - День Святих жінок–мироносиць?»

Вставало сонце у ранковій зорі
Мироносиці в печалі до Ісуса йшли,
На серці – невимовний біль гіркий –
Хто допоможе камінь зсунути тяжкий?

«Традиційно третя неділя після Пасхи – неділя Святих жінок-мироносиць. Це свято усіх православних християнок. У цей день ми вітаємо усіх жінок: наших мам, бабусь, сестер, вчительок. Саме святі жінки-мироносиці виявили глибоку віру, любов і відданість Спасителю. Вони, після закінчення суботи, в перший день неділі, в передранковій тиші поспішали з ароматами до гробу Христа. І цей подвиг мироносиць, які не злякались сторожі, був нагороджений радістю – вони першими дізналися, що Христос Воскрес!», - повідомила всім присутнім волонтер клубу.

Привітати активісток з Днем жінок-мироносиць завітав наставник клубу - голова відділу релігійної освіти і катехізації, сім’ї та молоді Житомирської єпархії протоієрей Валентин Мороз із матушкою Юлею. Отець Валентин подарував кожному активісту по декілька різних номерів православного журналу «Отрок», солодощі, а дівчатам ще й квіти.

Окрім привітання відбулося дружнє спілкування отця Валентина з молоддю. Активісти повідомили наставнику про прийняті на зборах рішення та поросили дозволу відсвяткувати третю річницю від дня створення клубу 26 травня. Також, о.Валентин зробив певні зауваження стосовно дисципліни, активності та взаєморозуміння між членами клубу.

З першохристиянських часів служіння жінок у Церкві було почесним: вони допомагали при храмах, турбувалися про гарне виховання дітей, сиріт, доглядали хворих. Подвиги віри і благочестя християнок викликали захват у язичників, один із яких, вчитель святого Іоанна Златоуста, в захваті сказав: «Які жінки у християн!..»

Вітаємо зі святом святих жінок-мироносиць!!!

Прес-служба Новоград-Волинського Троїцького округу.