Напередодні Великодня бердичівські рятувальники провели протипожежний інструктаж із духовенством благочиння

25.04.2021

Двадцять третього квітня відбулися збори духовенства Бердичівського благочиння, які очолив благочинний округу архімандрит Варфоломій (Бойков). На зустріч запросили представників Бердичівського міськрайонного відділу Головного управління ДСНС України в Житомирській області.
У п‘ятницю 6-ї седмиці Великого посту після закінчення богослужіння пройшло зібрання духовенства Бердичівського благочиння у приміщенні Недільної школи при Свято-Миколаївському соборі. За багаторічною традицією напередодні Великодніх свят на збори завітали заступник начальника Бердичівського МРВ Головного управління ДСНС України у Житомирській області підполковник служби цивільного захисту Володимир Рейко та головний інспектор міськрайонного відділу майор служби цивільного захисту Олександр Волошин, які провели протипожежний інструктаж. Рятувальники ознайомили присутніх з офіційною статистикою пожеж у місті і районі та експрес-інформацією щодо дотримання правил пожежної безпеки у культових спорудах. Зокрема, у минулому році на Бердичівщині сталося 360 пожеж, із початку 2021-го – 57. Вогнеборці акцентували увагу священників на декількох важливих питаннях:

• – необхідності регулярних перевірок справності електромереж;
  • – належного утримання евакуаційних шляхів та виходів;
  • – стану систем опалення;
  • – наявності вогнегасників і правил їх зберігання та використання;
  • – використання вогнетривких фарб та лаків;
  • – запобігання скупченню людей у приміщеннях храмів під час звершення святкових богослужінь.

Священники поставили кілька питань рятувальникам та отримали на них відповіді-роз’яснення.

Заступник начальника Бердичівського МРВ ГУ ДСНС України у Житомирській області Володимир Рейко наголосив: «Потрібно суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо при використанні відкритого вогню під час богослужінь, аби не допустити загоряння». Рятувальники вручили священнослужителям листівки із переліком заходів пожежної безпеки під час святкування Великодня. У свою чергу отримали інформацію про графік проведення Пасхальних богослужінь. Гості привітали священство з наближенням Світлого Христового Воскресіння і побажали всім здоров’я та сил духовних і тілесних. Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) подякував рятувальникам за спілкування: «Божого вам захисту у важкій і в той же час важливій роботі! Нехай Господь оберігає вас та допомагає у нелегкій справі захисту життя і здоров'я людей!»

Голова зборів повідомив духовенству: у Велику середу, 28-го квітня, відбудеться засідання Єпархіальної ради Житомирської єпархії. Наприкінці зустрічі священнослужителі привітали многоліттям тезоіменитого протоієрея Олександра Худякова. Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) нагадав про дотримання карантинних обмежень під час звершення святкових богослужінь у храмах та в поминальні дні.

За проханням міської і районної влади отець благочинний звертається до віруючих із порадою: вшановуючи пам’ять рідних та близьких, не прикрашати могили штучними квітами, а приносити живі. Пластик та синтетичні волокна засмічують довкілля і завдають шкоди здоров’ю людей. Молитва за спочилих та справи милосердя – наша головна і неоціненна допомога тим, хто відійшов у світ інший…

Прес-служба Бердичівського благочиння.