На 20-річному ювілеї Маркушівської школи!

28.01.2020

Маркушівська школа, що на Бердичівщині, зустріла 20-річний ювілей! Настоятель Свято-Михайлівського храму архімандрит Мануїл (Бицик) узяв участь у святковій урочистості.

Двадцять років тому, 19-го січня 2000-го, у день Хрещення Господнього, у Бердичівському районі урочисто відкрили новий навчальний заклад. Його освячення звершив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков (нині архімандрит Варфоломій). Пройшло два десятиліття, і в актовій залі Маркушівської школи зібралися почесні гості, щоб згадати минуле, роки будівництва приміщення загальноосвітнього закладу, тих, хто допомагав у його зведенні, та звершення і досягнення колективу.

Юні обдарування і талановиті вчителі підготували творчий подарунок до ювілею улюбленої альма-матер – яскраву концертну програму. Розпочали зі справжнього театрального дійства – святкового Вертепу, співаючи колядки і вітаючи всіх зі Святим Богоявленням Господнім. Запашним українським короваєм на вишитому рушнику вшановували Володимира Цимбалюка, який стояв біля витоків будівництва школи. «Свого часу ми вдихнули життя у цю будівлю, а ви, педагогічний колектив, це життя підтримуєте. Наснаги вам, шановні вчителі, і творчого натхнення, щоб школа, а навколо неї і село – розбудовувались і мали майбутнє», – привітав присутніх поважний гість. До теплих слів приєдналися голова районної ради Максим Самчик і його заступник Софія Томашевська. Дружними оплесками зустріли в залі директора Маркушівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Людмилу Михальченко, яка пишається успіхами свого колективу: «Школа – це не лише стіни. Школа – це дух, школа – це пам’ять і душа. Нині наша школа є кращою в районі і в області. Але всі досягнення – це спільна праця учнів, педагогів, батьків та громади. Зичу вам натхнення і наснаги на нові, ще кращі здобутки!»

Цього пам’ятного дня щирі побажання адресували ювілярам заступник голови Райгородоцької сільської ради Сергій Воронович, керівник відділу освіти, культури, молоді та спорту Райгородоцької сільської ради Неля Пуха, голова батьківського комітету, депутат сільської ради Інна Нагорнюк, представник місцевого сільськогосподарського підприємства ТОВ «КУСТО АГРО ФАРМІНГ» Валентина Столяр та в. о. старости Маркушівського старостинського кругу Олександр Карпов.

У будні і свята настоятель Свято-Михайлівського храму архімандрит Мануїл (Бицик) молитовно підтримує вихованців школи та їх наставників. І цього дня розділив із ними радість ювілею: «Добру історію та гарне сьогодення має Маркушівський навчальний заклад. Тут живуть і множаться славні традиції, педагоги дбають про духовно-моральне виховання школярів. Згуртований колектив є єдиною родиною, яка наповнює наші чада духовністю та добром, благими думками, намірами і прагненнями. Живіть у мирі й злагоді на многая літа!»
Двадцять років тому нова Маркушівська школа відчинила двері дітлахам, 20 років крокує вона життям. За цей час зі стін закладу вийшло 330 учнів, третина випускників вступила до різних вишів й успішно закінчила їх.

Обдаровані педагоги та їх вихованці порадували учасників свята своїм артистизмом, чудовим вокалом, хореографічними композиціями і натхненним поетичним словом. Бурю емоцій викликала поява на сцені шкільного домовичка Кузі, якого по праву вважають оберегом Маркушівської ЗОШ. І, звичайно ж, День народження не обійшовся без ювілейного торту зі свічками та приємних подарунків від друзів і помічників навчального закладу.

З радісною і незабутньою подією, з 20-річним ювілеєм, Маркушівська школо!

Прес-служба Бердичівського благочиння.
Використано матеріали сайту