МИКОЛАЙ ЧУДОТВОРЕЦЬ - АРХІЄПИСКОП МИР ЛІКІЙСЬКИХ, МОЛИ БОГА ЗА НАС.

01.06.2020

Сьогодні, 22 травня, православна церква вшановує пам»ять святителя Миколая Чудотворця – архієпископа Мир Лікійських, також відомого як Микола Угодник.

Цього дня святкують престольне свято жителі смт. Пулин, адже Свято – Миколаївський храм споруджено у 2008 році і нині він один з найошатніших у Пулинському районі. В будь-яку пору року приємно вражає порядком як всередині, так і зовні. Храм оздоблений святими  іконами та прекрасним розписом оздоблення вражає  довершеністю композиційного вирішення, свіжістю та яскравістю барв.

Розпочалося свято з читання акафіста Святителю Миколаю, який звершив настоятель храму протоієрей Василь Волосянський у співслужінні з духовенством району.

Святкову Божественну літургію з нагоди свята очолив настоятель Свято – Михайлівського храму с. Соколів протоієрей Василь Гриневич. Йому  співслужили настоятель Свято–Миколаївського храму смт.Пулин протоієрей Василь Волосянський, настоятель Свято–Параскевського храму с.Чернявка  протоієрей Олександр Скачков, настоятель храму Свято–Іоанна Предтечі с. Мартинівка протоієрей Олександр Захарчук.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні та молитва за припинення пандемії короновірусу COVID-19.

По завершеністю богослужіння  протоієрей Василь Гриневич привітав духовенство та присутніх на молитві із святом та розповів про життя Святого. Весняне свято відзначають на згадку про перенесення у 1087 році мощів святителя Миколая з Мир Лікійських у Барі. Після народження Святителя Миколая батько й мати дали обітницю присвятити його Богові. З перших днів святитель почав суворе подвижницьке життя, якого дотримувався до гробу. Батьки звернули особливу увагу на його виховання і постаралися насамперед вселити синові істину християнства й направити його на праведне життя. 

Святитель Микола всюди докладав турботи до лікування недуг місцевих жителів: когось він зцілив від невиліковних хвороб, з інших вигнав злих духів, які тих мучили, а ще когось – розрадив у скорботі… Досягнувши глибокої старості, святитель Миколай мирно відійшов до Господа. Його мощі зберігалися в кафедральній церкві міста Міри і виділяли цілюще миро, від якого багато хворих отримували зцілення. У 1087 році мощі святителя були перенесені до італійського міста Бар, де почивають і понині. 

Настоятель Свято – Миколаївського храму протоієрей Василь Волосянський подякував духовенству і присутнім за спільну молитву, а також привітав всіх присутніх зі святом. Нехай ваші мрії збуваються, добрі побажання роблять вас кращими, а Святий допомагає в усьому. 

Прес-служба Свято–Миколаївського храму.
Роздiл: 
Новости Благочиний