«Масницю зустрічаємо – ЗСУ допомагаємо»: благодійний ярмарок у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева

20.02.2023

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія у Неділю м’ясопусну, 19-го лютого 2023-го року, в усіх парафіях та монастирях Житомирської єпархії Української Православної Церкви пройшли благодійні ярмарки з продажу традиційної для Масниці випічки для підтримки Збройних Сил України. До спільної справи приєдналися духовенство та віруючі Свято-Миколаївського собору м. Бердичева.

Масляний тиждень або Сирна седмиця – останній тиждень перед Великим постом. Він розпочинається у понеділок, 20-го лютого, і закінчується у неділю, 26-го.

Благодійним ярмарком «Святкуємо Масницю – допомагаємо ЗСУ» у парафіях Бердичівського благочиння продовжується низка акцій на підтримку наших військових.

Підготовка до події розпочалася за кілька днів раніше. Духовенство на чолі з благочинним Бердичівського округу, настоятелем Свято-Миколаївського собору архімандритом Варфоломієм (Бойковим), парафіяльна рада і церковний причт заздалегідь обговорили різні організаційні моменти та особливості проведення благодійної справи. Ініціативу підтримали й небайдужі жителі міста.

Зранку 19-го лютого, у Неділю м’ясопусну, біля храму розмістили ярмаркові столи, застелені скатертинами і вишитими рушниками. Жінки в барвистих українських хустках, парафіянки Свято-Миколаївського собору, запрошували віруючих та перехожих, пропонуючи скуштувати традиційні страви Масниці: домашні млинці з різноманітними начинками, сирники, деруни, власноруч спечені пироги, булочки, пампушки, ватрушки, тістечка, рогалики, завиванці з маком та інші смаколики. А до випічки – ще й сметана, згущене молоко, мед і варення. Можна було зігрітися гарячим чаєм та узваром чи посмакувати ягідним морсом. На випадок негоди недалеко встановили намет. Людей парафіяни гостинно запрошували власними віршованими рядками: «Масляна іде – весну веде, а сьогодні, взимку, – воїнам підтримка!», «Пригощаємо млинцями ще й смачними пампушками», «Добрій справі послужи – ЗСУ допоможи!», «Збройним Силам допомога – наша спільна Перемога!».

На ярмарок також завітали деякі військовослужбовці, парафіяни Свято-Миколаївського собору. Прийшли зі своїми рідними – батьками і дітьми. Наталія служить у Збройних Силах України. «Це дуже гарна справа, – говорить жінка. – Побільше б таких. Люди згуртувалися і разом допомагають наблизити Перемогу». У багатьох парафіян рідні захищають Україну від загарбників на передовій…

Подружжя Тамари та Олександра прийшло з духмяною домашньою шарлоткою з яблуками: «Ми сьогодні теж жертвуємо кошти на потреби української армії. Дай Боже захисту воїнам та полоненим, дай Боже їм витримки й терпіння…» Валентина Бочкарьова, отримуючи зарплату, постійно перераховує гроші на потреби ЗСУ: «Щодня молюся до Господа з проханням захистити народ України у дні важких випробувань і послати мир землі нашій…»

Протягом декількох годин було зібрано 12656 гривень. Свої пожертви приєднали до цієї суми парафії інших храмів Бердичівського благочиння, які мали можливість провести благодійні ярмарки. Виручені кошти, призначені для закупівлі засобів захисту (каски, бронежилети, аптечки тощо), будуть передані до місцевих підрозділів Збройних Сил України.

Кожна молитва, кожний внесок у спільну справу – важливі і цінні. Низький уклін нашим захисникам та захисницям за кожний день життя, за радість перебувати вдома в безпеці, обіймати своїх рідних і близьких, піклуватися про дітей, працювати й творити. Молімо Господа, щоб дарував воїнам сили, здоров’я та міцність духу.

Прес-служба Бердичівського благочиння.