Колобок на новий лад.

13.05.2013

8 травня, у Світлу середу, у Новоград-Волинську школу–інтернат І-ІІ ступенів завітали: клірик Свято-Троїцького кафедрального собору ієрей Борис Косянчук, вчитель етики Т.Л.Рогот та бібліотекар Л.М.Трофименко ЗОШ №8, активісти молодіжного клубу активного покоління «NIKA», учні ЗОШ№8 з пасхальним подарунком: презентацією на тему «Писанкарство як вид мистецтва на Україні» і театралізованим дійством «Колобок».

За допомогою презентації «Писанкарство як вид мистецтва на Україні» Людмила Миколаївна ознайомила глядачів: з історією виникнення писанок, з різновидністю писанкарства, з пам’ятниками у вигляді писанок та музеями писанок.

Після презентації на сцені з’явилися дід і баба із всім відомої казки «Колобок», але на цей раз баба після суперечки з дідом не пішла змітати борошно по засіку, а пішла позичати до сусідів, щоб спекти колобок напередодні Великодня.

Колобок вдався на здивування діда з бабою величезний, рум’яний, запашний та ще й православний і став проситися до церкви на Пасхальні Богослужіння. Дорога до церкви була далека і колобок боявся сам котитися, тому просив лісових звірів: зайця, вовка, ведмедя, лисички, щоб ті пішли разом з ним. Звірі посилаючись на свою зайнятість відмовили. Вовку потрібно було салати на святковий стіл «кромсати», ведмідь дуже хотів спати, а лисичка просто хотіла з’їсти колобок сама.

Засумував колобок і звернувшись до Господа з молитвою відразу побачив дівчаток, які поспішали до церкви з пасхальними кошиками. Колобок радо покотився з дітворою, а по дорозі до них приєдналися і заєць, і вовк, і ведмідь з лисицею. Звірі зрозуміли, що особисті справи не такі вже й важливі і можуть почекати. Колобок спустився в зал і, вітаючись з глядачами за руку, запрошував якомога частіше відвідувати Богослужіння у храмі.

По закінченню вистави, до уваги всіх присутніх було представлено виставку з виробів орігамі виготовлених руками учнів школи-інтернату.

Приємно відмітити, що роль вовка та колобка грали активісти молодіжного клубу «NIKA» - Діана Юта і Катерина Орел. Діана є активним волонтером у школі-інтернаті під час уроку християнської етики, який викладають клірики Свято-Троїцького кафедрального собору: ієрей Борис Косянчук, протодиякон Миколай Мізерний. Дітвора полюбила Діану і завжди чекає її з радістю, щоб цікаво провести своє дозвілля.

Прес-служба Новоград-Волинського Троїцького округу.

Колобок на новий лад.